Utalentowane gospodynie

Pełna emocji rywalizacja w radosnej i przyjacielskiej atmosferze – tak można w skrócie opisać wydarzenie, które odbyło się w minioną sobotę, 22 kwietnia w Luzinie. W XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego wzięły udział reprezentacje 14 wsi i powiatów Pomorza. Puchar Grand Prix Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdobyły utalentowane gospodynie z Rokocina w powiecie starogardzkim.

Turniej uroczyście otworzyli: wicestarosta wejherowski Wejherowski Witold Reclaf oraz wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer.
– Jestem przekonany, że tegoroczny turniej wzorem lat ubiegłych odbywać się będzie w serdecznej rodzinnej atmosferze. Mam nadzieję, że dzisiejszy konkurs pokaże nam, jak bogata jest twórczość, działalność kół gospodyń wiejskich na pomorskiej wsi. Uczestnikom życzę powodzenia i dobrej zabawy, a wszystkim gościom miłego pobytu w powiecie wejherowskim – mówił wicestarosta wejherowski Witold Reclaf.
Halę widowiskowo-sportową w Luzinie odwiedzili licznie goście z Pomiorza i mieszkańcy gminy oraz powiatu wejherowskiego. Stoiska regionalne kół gospodyń wiejskich z lokalnymi produktami do degustacji i materiałami promocyjnymi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających zmagania uczestników turnieju.
W wydarzeniu wzięli udział m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, przedstawiciele władz samorządowych z całego województwa oraz parlamentarzyści.
Organizatorami turnieju byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Powiat Wejherowski oraz Gmina Luzino.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.
Przyszłoroczny, XV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się w Żukowie w powiecie kartuskim.

Wyniki turnieju
Turniej obejmował pięć konkurencji, w której wyłoniono po jednym zwycięzcy. Oto laureaci:
1. Produkt ,,Ciasto z owocami’’ – KGW Cewice (powiat lęborski).
2. Tablica ,,Pokolenia’’ – KGW Górki (powiat kościerski)
3. Moda ,,Kreacja-inspiracja’’ – zwycięzca: KGW Czarne (powiat człuchowski)
4. Piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. ,,Jak nie my to kto’’ – KGW Łebień (powiat słupski)
5. Taniec ,,Z bajki’’ – KGW Żelisławki (powiat gdański)
Puchar GRAND PRIX Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela wywalczyły gospodynie wiejskie z KGW Rokocin (powiat starogardzki).

W turnieju udział wzięły następujące KGW: Gołczewo (Powiat Bytowski), Czarne (Powiat Człuchów), Żelisławki (Powiat Gdański), Kamienica Szlachecka (Powiat Kartuski), Tychnowy (Powiat Kwidzyński), Cewice (Powiat Lęborski), Górki (Powiat Kościerski), Jazowa (Powiat Nowodworski), Władysławowo (Powiat Pucki), Łebień (Powiat Słupski), Lasowice Wielkie (Powiat Kluczborski), Rokocin (Powiat Starogardzki), Brzuśce (Powiat Tczewski), Bolszewo (Powiat Wejherowski).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.