Autorki o książkach

Gośćmi Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, były dwie znane i nagradzane autorki: Magdalena Grzebałkowska oraz Małgorzata Warda.

Magdalena Grzebałkowska (na zdjęciu obok), autorka książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia księdza Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” oraz zbioru reportaży „1945. Wojna i pokój” mówiła m.in. o metodach pracy: od pomysłu, poprzez zbieranie i selekcję materiałów, po starania o oryginalny, trafny i zachęcający do czytania tytuł. Autorka podzieliła się wrażeniami i emocjami, jakie towarzyszą pisaniu biografii oraz spotkaniom z uczestnikami zdarzeń przedstawionych w książce „1945. Wojna i pokój”. Ta pozycja to laureatka Nagrody Litercakiej „Nike” czytelników w 2016 roku i Nagrody im. Teresy Torańskiej 2015.
Podczas spotkania, które odbyło się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, była możliwość kupienia książek, które dostarczyła wejherowska księgarnia „Feniks”, oczywiście z autografem autorki.
Magdalena Grzebałkowska okazała się osobą otwartą, szczerą, komunikatywną, chętną do odpowiadania na wszelkie pytania i rozmowy z czytelnikami.
Wszystkie wymienione książki M. Grzebałkowskiej dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP.
Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – programu prowadzonego i finansowanego przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W miniony poniedziałek, z okazji Światowego Dnia Książki, Bibliotekę im. A. Majkowskiego w Wejherowie odwiedziła inna znana pisarka, Małgorzata Warda. Przyjechała na zaproszenie działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.
Autorka takich książek jak „5 sekund do IO”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Miasto z lodu”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał” podzieliła się swoim doświadczeniem związanymi z pracą pisarki, a także wręczyła nagrody w konkursie literackim dla młodzieży (zdjęcie obok).
Nagrodzone zostały: Klaudia Janiak, Paulina Melcer i Weronika Styn.

Majowe propozycje
W pierwszej połowie maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskie zaprasza na imprezy z okazji Tygodnia Bibliotek XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!
To ogólnopolski program, którego celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza.
W programie m.in.:
8.05 Maraton Biblioteczny – tematyczne lekcje biblioteczne dla grup zorganizowanych, zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży
10.05 godz. 11.00 – spotkanie uczniów z Andrzejem Januszem, autorem książki: „Strzebielino: historia kaszubskiego zaścianka rycerskiego 1316-1945”, transmitowane z sali obrad Ratusza w Wejherowie
11.05 godz. 11.00 – spotkanie z Moniką Kubisiak, autorką książki „Tajemnica grodu Wejhera”
12.05 godz. 18.00 – spotkanie autorskie z Maciejem Tamkunem w ramach projektu „Pasja Czytania”
15.05 godz. 10.45 – spektakl kukiełkowy „Siedmiomilowe buty” w wykonaniu Teatru Narwal – wstęp wolny – grupy zorganizowane obowiązują zapisy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.