Wśród najlepszych

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie wzięli udział w XII Pomorskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Dominik Miotk zajął trzecie miejsce w etapie wojewódzkim.

Dyrektor I LO Bożena Conradi gratuluje Dominikowi i jego nauczycielowi Marcinowi Graczykowi sukcesu.
Dyrektor I LO Bożena Conradi gratuluje Dominikowi i jego nauczycielowi Marcinowi Graczykowi sukcesu.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy radnych Sejmiku Wojewódzkiego we współpracy ze starostwami powiatowymi i Kuratorium Oświaty. Etap szkolny i powiatowy odbyły się w marcu, a 10 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbył się etap wojewódzki konkursu. Wzięło w nim udział troje licealistów z „Sobieskiego”: Marika Klaman i Paulina Jadczak z klasy IIIb oraz Dominik Miotk z klasy Ib. Wszyscy są uczniami klas o profilu prawniczym.
W pomorskim finale rywalizowało 64 uczniów, którzy musieli wykazać się rozległą wiedzą o administracji publicznej, województwie pomorskim oraz o organizacji i kompetencjach gmin, powiatów i województw.
Dominik Miotk zajął trzecie miejsce, natomiast Paulina Jadczak i Marika Klaman uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Do konkursu przygotowywali ich nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie, Marcin Graczyk i Ewa Brzoskowska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.