Górą przedszkolaki!

Zakończyła się coroczna, już jedenasta rywalizacja szkół i przedszkoli w selektywnej zbiórce odpadów. Przy okazji pobito kolejny rekord, tym razem w zbiórce plastiku – w sumie uzyskano aż 40 ton plastikowych odpadów (w ub. roku 18 ton). Poza tym zebrano 1,5 tony szkła. W konkursie pn. „Młodzież daje przykład” triumfowały przedszkolaki, które zebrały więcej przetwarzalnych odpadów, niż ich starsze koleżanki i koledzy ze szkół. W zbiórce, organizowanej przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie, uczestniczyło aż 4200 uczniów z 14 placówek oświatowych. Pierwsze miejsce w tej nietypowej rywalizacji zajęło Niepubliczne Przedszkole „Bajka” z Wejherowa, drugie miejsce przypadło w udziale przedszkolakom z Gościcina, a trzecie – dzieciom z Przedszkola nr 2 w Wejherowie.

Nagrodę dla opiekuna placówki oświatowej, która osiągnęła największy postęp w porównaniu do roku ubiegłego, otrzymała Mirosława Słowa z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gowinie.
Przede wszystkim zwycięzcy, ale także pozostałe uczestniczące w konkursie dzieci otrzymały nagrody, które wręczono na uroczystości w siedzibie wejherowskiego ZUK.
Podczas tego spotkania, w obecności prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta oraz zastępców prezydenta – Bogdana Tokłowicza i Piotra Bochińskiego, wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. Przedstawiły taneczno-wokalne przedstawienie kaszubskie. Gości bawił również satyryk, Tadeusz Buraczewski. Nie zabrakło poczęstunku w postaci owoców i słodyczy, a dodatkową atrakcją dla uczestników była wycieczka do fermy strusi w Kniewie.

– Celem konkursu jest propagowanie zdrowych nawyków  ekologicznych – mówi Jarosław Pergoł, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie. – Zwiększona segregacja u źródła oznacza więcej odpadów wykorzystywanych ponownie. Pozwoli to uchronić naszą planetę od zaśmiecania, ułatwi działanie proekologiczne i uzupełni segregację odpadów na składowiskach.
Segregacja odpadów jest ważnym elementem dla środowiska naturalnego i zużycia  surowców, bo miejsca na składowanie odpadów nie można powiększać w nieskończoność – dodał J. Pergoł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.