Wernisaż i rozmowa ze znaną pisarką

Wernisaż malarstwa, grafiki, ceramiki i biżuterii pt. „Między Niebem a Ziemią” a także spotkanie z pisarką Katarzyną Enerlich oraz jej najnowszą książką „Studnia bez dnia”  odbyły się niedawno w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.  Autorkami wystawionych w bibliotece dzieł są Izabela Fołta i Elżbieta Bieńko-Kornacka. Podczas otwarcia wystawy można było obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez autorki. Wystawę można oglądać do końca czerwca w holu na I piętrze.
W tej samej placówce przy ul. Kaszubskiej, w czerwcu odbyło się spotkanie z pisarką, Katarzyną Enerlich, autorką takich powieści jak „Prowincja pełna marzeń”, „Prowincja pełna słońca”, „Czas w dom zaklęty”, „Czarodziejka jezior”.

Czytelniczki (nie było zaskoczeniem, że na widowni zasiadły same panie) nie mogły przepuścić okazji do bezpośredniej rozmowy z pisarką. Nie zawiodły się. Jej otwartość, komunikatywność, umiejętność opowiadania niezwykłych historii i wspaniały kontakt z rozmówcami sprawiły, że  było to wyjątkowe spotkanie.
Jak mówiła Katarzyna Enerlich, historie do swoich powieści czerpie z samego życia, które jej zdaniem jest tak ciekawe, zaskakujące i momentami niewiarygodne, że nie widzi sensu w konstruowaniu jakichś fikcyjnych historii. Dla ochrony danych bohaterów tych historii, zmienia ich imiona, niektóre szczegóły, ale trzon zostaje autentyczny. Najnowsza jej powieść „Studnia bez dnia” zawiera sporo sensacji i literackiego „dreszczyku”.
Na koniec spotkania pani Katarzyna otrzymała książkę o Wejherowie, co sprawiło jej dużo radości.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.