Wystawa w ratuszu

Poplenerową wystawę zatytułowaną  „Pobrzeże Kaszubskie”  otwarto w wejherowskim ratuszu. Jeszcze przez kilka dni można tam oglądać piękne prace członków Stowarzyszenie Artystów  Plastyków „Pasja”.

 

Artyści, zrzeszeni w stowarzyszeniu „Pasja” przebywali przez tydzień w nadmorskim Słajszewie w gminie Choczewo, powiecie wejherowskim. Plener był dofinansowany przez Urząd Miasta Wejherowa.
Ekspozycję powstałych w czasie wyjazdu prac otworzył w imieniu prezydenta miasta Jacek Thiel, zastępca kierownika Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki w UM Wejherowie, w towarzystwie  Longiny Wysockiej, plastyczki, kierującej pracą stowarzyszenia.

Jak informowała podczas wernisażu  Longina Wysocka, mimo niesprzyjającej pogody, 13 uczestników pleneru namalowało bardzo dużo bo ponad  60 obrazów. W wejherowskim ratuszu (sala na parterze) pokazano tylko część z nich, dotyczących ściśle tematu pleneru.
Dlatego na obrazach oglądamy nadmorskie wydmy i lasy, rybackie łodzie, morze i nadmorski krajobraz.
W czasie wernisażu wszyscy artyści otrzymali róże i podziękowania za swoją pracę. Dziękował im m.in. Henryk Kanczkowski, prezes wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

AK.

Za tydzień, 29 czerwca w tej samej sali ratusza zaplanowano wernisaż wystawy Heyna van Loverena – Holendra od 30 lat mieszkającego w Polsce, a od roku w Kębłowie. Zaprasza Wejherowskie Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.