Świętowali rzemieślnicy

Zgodnie z tradycją, uroczystym przemarszem ulicami Wejherowa ze sztandarami i orkiestrą dętą, rozpoczęły się obchody święta patrona rzemieślników – św. Józefa. Członkowie Powiatowego Cechu Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie oraz ich goście udali się na mszę św. w intencji środowiska rzemieślniczego.

Dzień świętego Józefa, obchodzony 19 marca, przypadł w tym roku w niedzielę, ale obchody święta patrona rzemiosła w Wejherowie zorganizowano w miniony poniedziałek.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MiŚP oraz nauczyciele i uczniowie Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie. Rzemieślnicy, młodzież szkolna i ich goście, w tym przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz niektórych gmin przeszli ulicami spod siedziby Cechu pod kościół Trójcy Świętej (Kolegiatę).
Zanim rozpoczęła się Eucharystia, uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przed obeliskiem na skwerze Jana Pawła II. Potem udali się na mszę św. sprawowaną przez kilku kapłanów, m.in. ks. proboszcza Tadeusza Reszkę i ks. dziekana Daniela Nowaka.
Na koniec odbyła się uroczysta kolacja w sali „Atlantic”.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.