Aktywni seniorzy

Słuchacze dwóch uczelni dla seniorów wzięli udział w imprezach rekreacyjnych. Jedni w piątek 15 czerwca wędrowali przez wejherowskie lasy, a inni w sobotę pojechali na rowerach do dworku w Lisewie.

I Turystyczny Złaz Słuchaczy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA zakończył kolejny rok akademicki w sekcji turystycznej, pełen ciekawych wędrówek i poznawania nowych miejsc.
Do miejsca zwanego Młynki  piechurzy wędrowali jedną z dwóch tras pieszych. Grupa prowadzona przez Marię Dettlaff (na zdjęciu wyżej)  startowała z miejskiego parku. Druga ekipa wędrowała pod przewodnictwem Iwony Pellowskiej z Gniewowa, obok Jeziora Wyspowo, czerwonym szlakiem turystycznym.

Po spotkaniu się w Młynkach uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia za rok akademicki 2011/2012 oraz cenzurki turysty seniora. Prowadzący zajęcia w tej sekcji Alicja Orszulak i Edwin Nawrocki wręczyli najbardziej wytrwałym piechurom odznaki odznaki „Turysta Senior z Wawrzynem” oraz Certyfikat Wielkiej Sowy. Była też nagroda Wytrwałej Przyjaciółki Grupy Turystycznej, a na koniec wspólne śpiewanie przy ognisku.

Ogniskiem zakończył się również I Rajd Rowerowy  „Szlakiem Dworków i Pałaców Północnych Kaszub”, zorganizowany w ramach Wejherowskiej Wiosny  2012 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie. Pełen atrakcji rajd, sfinansowany przez zarząd powiatu wejherowskiego, wystartował z Bazy Cedron (zdjęcie poniżej) i tam się zakończył.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.