Bez trudu sięgają po indeksy

Wśród tegorocznych 242 absolwentów I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie znalazło się  wielu uzdolnionych młodych ludzi.  W czasie nauki w liceum odnosili sukcesy naukowe, artystyczne i inne, które pozwoliły im m.in. dostać się na wybrane uczelnie.
Niektórzy uczniowie już w trakcie nauki zapewnili sobie miejsce na uczelniach. Karol Faenrich (w klasie II) i Robert Kowalewski (w tym roku) zwyciężyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH, dzięki czemu są już studentami  Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Na zdjęciu od lewej: Monika Lidzbarska, Iwona Hinz, Sandra Drzymalska, Szymon Dompke, Robert Kowalewski , Eliza Ciszewska, Adam Lubocki i Karol Faehnrich.
Na zdjęciu od lewej: Monika Lidzbarska, Iwona Hinz, Sandra Drzymalska, Szymon Dompke, Robert Kowalewski , Eliza Ciszewska, Adam Lubocki i Karol Faehnrich.

Z kolei Szymon Dompke będzie studiował na Politechnice Gdańskiej jako laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Politechniki Gdańskiej i zdobywca indeksu.
Wiele nagród zdobyli szkolni artyści, którzy w liceum rozwijają swoje pasje, talenty i umiejętności. Zasłynęli oni nie tylko w Wejherowie, tak jak  Eliza Ciszewska z klasy politechnicznej. Jej filmy „Sign”, „Dog = Trouble”, „Mały Książę i kino”, „Dorosłość Piotrusia Pana” brały udział w czwartym Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich Klaps, a jeden z filmów wejherowianki zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmów Jednominutowych 2011.
Sandra Drzymalska, występująca ze Szkolnym Teatrem „Prawie Lucki” zdobywała nagrody za najlepsze recytacje – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Kamień Wiary” za „Modlitwę Helojzy Kochanki Kanonika Alberta i Teologa”.
Monika Lidzbarska dzięki swojej pasji i zamiłowaniu do języka kaszubskiego, nie tylko poszerzała w liceum swoją wiedzę na temat „Małej Ojczyzny”, jaką są Kaszuby, ale uzyskała także I miejsce w konkursie „Rodno mowa”.
Adam Lubocki zdobył czwarte miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mediewistycznej, natomiast Iwona Hintz –  piąte miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Dumna z absolwentów, dyrektor szkoły Bożena Conradi podkreśla, że ich osiągnięcia to również sukces edukacyjny ich opiekunów: Jadwigi Jędrej (historia), Stefana Grubby (geografia), Edyty Łysakowskiej-Sobiczewskiej (j. polski-teatr), Barbary Kołodziej (fizyka), Anny Łyczkowskiej (matematyka).
– Mamy nadzieję, że w kolejnych latach właśnie takich osób w „Sobieskim” nie zabraknie! – mówi B. Conradi, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.