Ruszyła budowa Bramy Piaśnickiej

Uroczyście zainaugurowano budowę Bramy Piaśnickiej w przy ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Miejsce budowy poświęcił ks. prałat Daniel Nowak, kustosz Sanktuarium w Piaśnicy. To z jego inicjatywy i z inicjatywy Rodziny Piaśnickiej powstanie monument.

– Chcemy, aby na początku drogi męczenników stanęła brama, nawiązująca do Bramy Oliwskiej, a swoją formą również do kapliczek kalwaryjskich – mówił w niedawnym wywiadzie dla „Pulsu Wejherowa” ksiądz Nowak. – Brama, której projekt jest już gotowy będzie otwarta na cztery strony świata, w które Polacy wyruszyli na wojnę. Myślę tu o żołnierzach Armii Krajowej i Gryfa Pomorskiego, o ofiarach niemieckiej zagłady oraz Polakach wywożonych przymusowo do Niemiec.
W rozpoczęciu inwestycji uczestniczyli tez prezydenci Wejherowa – Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca, Bogdan Tokłowicz.


Urząd Miasta zadba o zagospodarowanie terenu wokół pomnika –kaplicy. W ramach prac przy Bramie Piaśnickiej zaplanowano trawniki, alejki i kilka miejsc postojowych, a także odpowiednie oświetlenie.
Brama Piaśnicka ma być częścią Kalwarii Wejherowskiej. Budowa pomnika, której koszt sięga 500 tys. zł, ma się zakończyć we wrześniu 2011 roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.