Brązowy Medal dla reprezentanta Wejherowa

Siedemnastoletni Mikołaj Tabisz z Wejherowa powrócił z Mistrzostw Polski Juniorów w kick-boxingu z brązowym medalem, który zdobył w semi-contact w kategorii 84 kg.

 

Finały Mistrzostw Polski Juniorów w kick-boxingu w formułach light i semi contact odbyły się w Lesznie.  W mistrzostwach startowało 166 zawodników i zawodniczek z 33 klubów.
Klub Sportowy Maximus reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli 3 brązowe medale. Trzecie miejsce w semi-contact  zajął reprezentant wejherowskiej sekcji Mikołaj Tabisz. Sportowcy Maximusa w drodze po medale musieli w Gdańsku uzyskać kwalifikacje do finałów MP.

Od lewej: trener Piotr Kohnke, Piotr Nasiadko, Mikołaj Tabisz, Maciej Skąpski.
Od lewej: trener Piotr Kohnke, Piotr Nasiadko, Mikołaj Tabisz, Maciej Skąpski.

Klub Sportowy Maximus, który posiada licencję Polskiego Związku Kick Boxingu, jest prekursorem tej dyscypliny w Wejherowie. Sekcja Maximusa rozpoczęła działalność w 1996 r. w Zespole Szkół Samochodowych, obecnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Trenerem jest Piotr Kohnke, trener reprezentacji Polski w kick boxingu, który wychował wielu wspaniałych zawodników takich jak Piotr Kobylański – Mistrz Świata K1, czy Rafał Karcz – Mistrz Polski Młodzieżowców w kick-boxingu semi-contact.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.