Lider pomysłów

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa zajął 12. miejsce w rankingu prestiżowego tygodnika „Newsweek” na najlepszych prezydentów miast w Polsce. Redakcja nazwała włodarza Grodu Wejhera mianem „lidera pomysłów”.

 

Do tegorocznych nagród „Królowie Miast” postanowiono nominować 26 kandydatów spośród ponad 110 prezydentów, którzy zarządzają polskimi miastami.
Kapituła brała pod uwagę stan gospodarki, klimat dla biznesu, umiejętność pozyskiwania środków unijnych, stan kultury, oświaty, zdrowia, spraw społecznych, współpracę z organizacjami, umiejętność radzenia sobie w czasie kryzysu.
Wyłanianie laureatów przebiegało dwuetapowo. Piętnastu zwycięzców wybrało profesjonalne jury, które tworzyli prof. Krystyna Skarżyńska – psycholog, Marcin Trzciński – były rzecznik MSWiA; dr Adam Aduszkiewicz – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Dariusz Wilczak – prezes Fundacji Projektor Kultury.
– Wejherowo to lider pomysłów. To małe miasto z dużymi ambicjami. I z doskonałymi pomysłami na to, jak rozwijać się za europejskie pieniądze. Wejherowo jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. W ostatnich latach zdobyło dofinansowanie z Unii Europejskiej na dziewięć projektów, których wartość przekroczyła 80 mln złotych. Za unijne pieniądze miasto m.in. przywróci historyczny wygląd parkowi miejskiemu… – podkreśla redakcja „Newsweeka”.
Wyniki rankingu ogłoszono podczas III Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy, w dniach od 29 do 31 maja.
Ryszard Wenta

Najlepsi prezydenci

1. Rafał Dutkiewicz – Wrocław
2. Ryszard Grobelny – Poznań
3. Jacek Karnowski – Sopot
4. Zygmunt Frankiewicz – Gliwice
5. Wojciech Szczurek – Gdynia
6. Jacek Majchrowski – Kraków
7. Tadeusz Truskolaski – Białystok
8. Janusz Chodorowski – Mielec
9. Piotr Uszok – Katowice
10. Paweł Adamowicz – Gdańsk
11. Wojciech Murdzek – Świdnica
12-13. Krzysztof Hildebrandt  – Wejherowo, Andrzej Dziuba – Tychy
14-15. Marcin Zamoyski – Zamość, Piotr Koj – Bytom

Poprzeczkę stawiam sobie wysoko

– Wizja Wejherowa, miasta przyjaznego i atrakcyjnego dla mieszkańców, którą staram się od lat realizować, staje się faktem i przynosi korzyści wejherowianom. Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę, bo zależy mi na rozwoju miasta i korzyściach dla mieszkańców Wejherowa – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Ostatnie lata są szczególnie trudne dla samorządów, ale ze swoimi współpracownikami tak staramy się konstruować kolejne budżety, aby pomimo kryzysu Wejherowo mogło się rozwijać.
Dwunaste miejsce w rankingu „Newsweeka” na najlepszego prezydenta miasta, znalezienie się w takim gronie, jest dla mnie powodem do dumy. Jest też ogromną satysfakcją, która dodaje sił oraz mobilizuje do wzmożonych działań i kontynuacji wizji rozwoju Wejherowa, by było miastem przyjaznym dla mieszkańców i atrakcyjnym dla naszych gości.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.