Jeśli brudne, to …powiatowe

Na naszych łamach kilkakrotnie pisaliśmy o brudzie i bałaganie, panującym na drogach powiatowych w Wejherowie. Dostajemy od mieszkańców skargi i sygnały na ten temat, a nawet zdjęcia. Widać wyraźnie, że starosta wejherowski nie pamięta o obowiązku utrzymania ulic w czystości.

Centrum miasta – ul. Dworcowa, sobota 2 czerwca 2012 r. To zdjęcie otrzymaliśmy od mieszkańca Śródmieścia.
Centrum miasta – ul. Dworcowa, sobota 2 czerwca 2012 r. To zdjęcie otrzymaliśmy od mieszkańca Śródmieścia.

W kwietniu br. pisaliśmy o tym, że zarządcy dróg różnie poradzili sobie z wiosennymi porządkami. Porządki na drogach powiatowych rozpoczęły się najpóźniej, praktycznie dopiero po Wielkanocy, a ich jakość była generalnie niska. W opinii wielu mieszkańców prace porządkowe prowadzone były powoli, mało skutecznie i mało profesjonalnie.
Ostatecznie firma działająca na zlecenie powiatu (Zakład Usług Komunalnych nie otrzymał zlecenia na sprzątanie dróg powiatowych od starostwa) uprzątnęła te drogi. Potem chyba wszyscy o nich zapomnieli, co ilustrują nadesłane przez mieszkańca zdjęcia centrum Wejherowa.
Inni zarządcy dróg, jak prezydent Wejherowa czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, radzą sobie ze sprzątaniem o wiele lepiej, co widać na ulicach leżących dosłownie tuż obok powiatowych.
Problemem jest nie tylko stan jezdni czy chodników. Ponieważ Starostwo nie ustawiło na swoich drogach koszy na śmieci, to na trawnikach i poboczach leży sporo opakowań, woreczków, papierków, ustników od papierosów, itd.

Na ul. Sobieskiego również brudno...
Na ul. Sobieskiego również brudno…

Jeśli do tego dodamy kłopoty ze sprzątaniem, to obraz jest fatalny.
Nieuprzątnięty z jezdni piach i śmieci zapychają kanalizację deszczową, co jest niedopuszczalne. Potem, podczas większych deszczów, doprowadza to do podtopień i zalewania posesji.
A o tym, że starosta Józef Reszke nie chce dać kilkunastu tysięcy złotych na ławki (są tylko na Dworcowej, ale bez koszy na śmieci), nie ma nawet co wspominać. Ludzie nie mają gdzie usiąść, ale widać nie dla wszystkich jest to ważne…

Które ulice miasta są powiatowe

Starosta Powiatu Wejherowskiego
odpowiada za następujące ulice w Wejherowie:
Sobieskiego, Sucharskiego.
Partyzantów, Pomorska, Prusa , Rybacka
Chopina, Jagalskiego
Graniczna, Przemysłowa, Tartaczna
Sikorskiego, Odrębna
12 Marca, Judyckiego, Rzeźnicka , Św. Jana,
10 Lutego,
Dworcowa
Wniebowstąpienia, Reformatów,
Mickiewicza,
Kościuszki, Strzelecka.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.