Piknik naukowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących oraz nauczyciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie po raz drugi zaprosili swoich niesłyszących wychowanków, ich rodziny, a także inne dzieci w mieście na piknik naukowy.

Podczas plenerowej zabawy prezentowano w ciekawy sposób różne dziedziny nauki. 
Każdy uczestnik mógł się przekonać, że nauka może być naprawdę pasjonująca, m.in. oglądając albo samemu wykonując doświadczenia chemiczne. Naukę połączono z zabawą i rekreacją, ciekawymi konkursami oraz występami na scenie. Nie zabrakło degustacji kanapek i past ani przejażdżek konnych.

Można było przy okazji poznać ofertą edukacyjną ośrodka, porozmawiać ze specjalistami czy zwiedzić poszczególne placówki oglądając wystawy z życia szkoły.
– Poprzez takie imprezy staramy się m.in. dotrzeć do tych rodzin i dzieci, które pozostają w domach, a mogłyby skorzystać z naszej oferty edukacyjnej – mówi Ewelina Lulińska-Kuklik, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Wejherowie.

– Pierwszy piknik odbył się w 2008 roku, w tym roku impreza odbyła się po raz drugi – wyjaśnia Irena Barcińska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niesłyszących, jedna z głównych organizatorek pikniku. – Dzieci potrzebują wizualizacji, a tego rodzaju prezentacje są, jak widać, najlepszą drogą do wiedzy. Zależy nam także na integracji oraz na obyciu naszych wychowanków w społeczeństwie.

 

Impreza została zorganizowana w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pod nazwą „To wiem, to lubię”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.