Wejherowianka najlepsza
W VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego Marta Lidzbarska.

Organizatorem konkursu, była szkoła w kaszubskiej wiosce Szopa (powiat kartuski), gdzie autorka wierszy i fraszek wciąż prowadzi zajęcia z języka kaszubskiego. Zasypana już śniegiem, ukryta w kaszubskich lasach wioseczka, ożyła niecodziennym wydarzeniem. Autokary i samochody z całego województwa wypełniły ulicę i pobliskie ścieżki. Liczba uczestników przeszła wszelkie oczekiwania. Najwięcej było uczniów ze szkół podstawowych. Uczennica wejherowskiego liceum zachwycona poezją pani Warmowskiej, od trzech lat z sukcesem konkuruje z rówieśnikami. Starannie przygotowana przez nauczycielkę języka kaszubskiego w I LO panią Jolantę Piastowską, zaprezentowała utwory pt.: „Pamięć” i „Sposób na szczęście”. Jak się okazało, urzekła jurorów nie tylko aktorskim wykonaniem kaszubskich wierszy, ale również tym, że jako jedyna wystąpiła w stroju regionalnym. Gratulujemy