Czytanie, porady, komputery i grill

Podczas tegorocznego tygodnia bibliotek na czytelników wejherowskiej  placówki przy ul. Kaszubskiej czekało wiele atrakcji. Maraton biblioteczny, warsztaty walki ze stresem i spotkanie z pisarzem to tylko niektóre z propozycji. Były też konkursy komputerowe, a na koniec, 12 maja br. odbył się piknik integracyjny z udziałem osób starszych i niepełnosprawnych.

 

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmiało: „Biblioteka ciągle w grze”, a oprawa graficzna wydarzenia nawiązywała do nadchodzącego Euro 2012.
Nic dziwnego, że w czytelni komputerowej rozegrano kilka wirtualnych pojedynków. W ramach projektu „Aktywni Bez Barier” bibliteka zaprosiła do swoich ogrodów pensjonariuszy z Domu Pogodnej Starości w Kostkowie, Domu Opieki Społecznej i Klubów Seniora w Wejherowie oraz członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Barka” w Wejherowie.
Dla gosci śpiewał Chór Męski „Harmonia”, a Marek Bemke poprowadził warsztaty budowania poczucia własnej wartości. Ratownicy PCK udzielali porad medycznych, a mecenas Krystyna Radtke – prawnych. Mimo chłodnego i wietrznego dnia, goście skosztowali kiełbasek z grilla na świeżym powietrzu. O wiatru osłaniał ich specjalny namiot.

Konkurs plastyczny dla najmłodszych

Jak wygląda „Bezpieczeństwo oczami dziecka”? Już od 1 czerwca będzie można się o tym przekonać. Poznamy wówczas laureatów konkursu plastycznego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

W Centrum Handlowym „Jantar” nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Natomiast do 7 czerwca rysunki będzie można podziwiać dzięki wystawie prac laureatów konkursu przygotowanej również w CH „Jantar”.
Każde dziecko z powiatu wejherowskiego, które lubi rysować i chce spróbować swoich sił, powinno do 29 maja zgłosić swoją pracę. Rysunek może być wykonany dowolną techniką np. za pomocą kredek, farbek, pasteli lub innych przyborów. Należy go wykonać na papierze w formacie A4, a prace plastyczne można złożyć w wejherowskim Centrum Handlowego na ul. Obrońców Helu 3.

Przy drogerii „Natura” znajduje się specjalny pojemnik do którego należy wrzucić rysunki. Natomiast w godzinach od 7.30 do 15.30 prace można zostawić także w dyżurce Komendy Powiatowej Policji na ul. Dworcowej 14 w Wejherowie.
Bardzo ważne jest, żeby na tylnej stronie rysunku dzieci zapisały swoje imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu do Rodzica lu Opiekuna. To istotne, gdyż organizatorzy konkursu będą kontaktować się z laureatami i poinformują o godzinie wręczenia nagród.
Organizatorzy konkursu: Telewizja Kaszuby, Centrum Handlowe „Jantar”, Ogólnopolska Siec Medialna „Vectra”, Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.
Patronat medialny: portal www.wejherowo24.info, dwutygodnik „Puls Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.