Bezpieczny przejazd

Wejherowscy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”. Nie ma w tym nic dziwnego tym bardziej, że Wejherowo jest praktycznie podzielone na dwie części przez tory kolejowe.

Aby dostać się z jednej na drugą stronę miasta, trzeba przejechać przez torowiska i codziennie pokonywać przejazdy kolejowe. Pracownicy kolei z mundurowymi funkcjonariuszami policji, prowadząc kampanię informacyjną, kształtowali wśród kierowców i pieszych nawyki przestrzegania zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Wejherowscy policjanci i pracownicy kolei przypominali kierowcom, że przejeżdżając przez tory trzeba zachować szczególną ostrożność.
Wejherowscy policjanci i pracownicy kolei przypominali kierowcom, że przejeżdżając przez tory trzeba zachować szczególną ostrożność.

Policjanci każdego roku biorą czynny udział w tej społecznej kampanii.
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych na całym świecie jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ, czyli kolei i policji, administracji i samorządów, zarządców dróg, organizacji społecznych oraz wszystkich ludzi dobrej woli.
Podczas kampanii przypominano zarówno kierującym jak i pieszym, że przejazd kolejowy to skrzyżowanie linii kolejowej z drogą i tym samym należy je traktować jak przejazd przez skrzyżowanie drogowe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.