Ta willa ma być wzorem

Z Ewą Puchowską, prezesem zarządu Wejherowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o., rozmawia Ryszard Wenta.

– Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kojarzy się mieszkańcom przede wszystkim z zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami oraz wynajmem mieszkań. Tymczasem WTBS buduje, chyba pierwszy, dom na sprzedaż.
– Wszystko się zgadza. Nasza firma zajmuje się przede wszystkim budową mieszkań na wynajem oraz prowadzi działalność związaną z administrowaniem i zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi. Stanowimy jednak zgrany i odważny zespół, więc postanowiliśmy wybudować dom i go sprzedać. Nie boimy się nowych wyzwań. To nasze pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Jednak naszym najważniejszym celem jest satysfakcja i zadowolenie klientów i członków wspólnot mieszkaniowych.

– Jak narodził się pomysł budowy Willi Parkowej?
– Decyzja zapadła ponad dwa lata temu. Ta inicjatywa została podjęta z uwagi na to, że na terenie miasta dostrzegliśmy potrzebę wybudowania budynku mieszkalnego o wyższym standardzie, aniżeli budowane do tej pory.
Willa powstanie w Wejherowie przy ulicy Parkowej, na przeciw Parku Miejskiego. To szczególne miejsce dla mieszkańców Wejherowa, związane z historią grodu, z rekreacją i wypoczynkiem oraz turystyką. Tu nie może stanąć taki sobie blok mieszkalny.
W budynku zaprojektowano 18 mieszkań na sprzedaż na I i II piętrze. Do każdego mieszkania przydzielono miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej oraz tzw. komórkę lokatorską.
– Kiedy będziemy mogli obejrzeć Willę Parkową w pełnej krasie?
– Jesienią. Wykonawca, związany z nami umową, ma wyznaczony termin zakończenia budowy, przewidziany na drugą połowę października. Wtedy też powinniśmy otrzymać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego.
– Czy sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła?
– Oczywiście, prowadzimy sprzedaż mieszkań i z zadowoleniem mogę stwierdzić, że 40 procent lokali znalazła już nabywców. Cieszymy się z tego, że nadal przybywa zainteresowanych. Świadczy to o trafności podjętej kiedyś decyzji o budowie domu.
– Co wyróżnia inwestycję Willa Parkowa od innych zrealizowanych w Wejherowie?
– To przede wszystkim świetnia lokalizacja i kameralność budynku, który został zaprojektowany z dbałością o wszelkie szczegóły i budowany w bardzo dobrej technologii – poczynając od stropów, ścian, dachu, tynków wewnętrznych, a na posadzkach, stolarce okiennej i drzwiowej oraz materiałach elewacyjnych kończąc.
Budynek choć stosunkowo niski, wyposażony będzie w dwie windy cichobieżne, co dodatkowo usprawni życie mieszkańców . Lokalizacja domu w terenie o niepowtarzalnych walorach przyrodniczo-krajobrazowych podkreśla wspomniane przeze mnie zalety.
– Jakie osoby decydują się na taką lokalizację i podwyższony standard?
– To głównie rodziny, które mają wysokie wymagania w stosunku do mieszkań, osoby o ustabilizowanej pozycji życiowej, rodzinnej i finansowej, ceniące sobie ponad wszystko spokój i wygodę oraz bliskość przyrody.
– Umiejscowienie Willi Parkowej jest wręcz wymarzone. To spokojne miejsce, w którym można odpocząć po pracy. Czy jednak w związku z tym ceny za mieszkania nie są wygórowane?
– Jestem przekonana, że wszystkie mieszkania zostaną zakupione w niedługim czasie. Swoje przeświadczenie czerpię z zainteresowania, dużej ilości zapytań, telefonów, maili, które otrzymujemy. Obserwujemy zwiększone zainteresowanie w miarę postępu prac budowlanych. Sam projekt mieszkań oraz ich charakterystyka są bardzo szczegółowo opisane na naszej stronie internetowej www.wtbswejherowo.pl, ale dopiero to co już widać w rzeczywistości najbardziej ludzi interesuje.
– Jakie czynniki zalicza pani do największych atutów lokalizacji, a jakie mogą stanowić barierę przy podejmowaniu decyzji o kupnie mieszkania w Willi Parkowa?
– Barierą może być zapewne cena. Jednak jak już wcześniej wspomniałam rekompensują ją inne walory. Oferujemy bowiem najwyższy standard wykonania, jak też doskonałą lokalizację. Przy realizacji projektów gwarantujemy wykorzystanie najwyższej jakości surowców i materiałów. Ludzie biorący udział w realizacji inwestycji posiadają ogromne zaplecze wiedzy i praktyki.
Chcemy, aby klienci byli zadowoleni z naszej pracy i byli pewni, że ich pieniądze zostaną dobrze ulokowane, a ich nowy dom będzie wygodny i bezpieczny.
Willa Parkowa ma być wzorem dobrej pracy naszej spółki WTBS.
– Parter budynku zajmą lokale usługowe. Czy nabywcy nie powinni obawiać się hałasu lub innych niedogodności związanych z ich funkcjonowaniem?
– Wręcz przeciwnie, tak zagospodarowany parter może stanowić wyłącznie atut. Na parterze przewidzieliśmy trzy lokale użytkowe na prowadzenie działalności nieuciążliwej.
Wspólnota mieszkaniowa, a więc przyszli właściciele domu będą mieli wpływ na to, jaka działalność będzie tam wykonywana, ponieważ prowadzenie niektórych działalności wymaga zgody pozostałych właścicieli.
Jeden z lokali użytkowych będzie siedzibą naszej spółki, czyli Wejherowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Nie mam zatem żadnych obaw, dotyczących tej kwestii.
– Dziękuję pani prezes za rozmowę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.