Sukces przed maturą

Zanim przystąpiły do egzaminu maturalnego, trzy tegoroczne absolwentki I LO „Sobieskiego” w Wejherowie, odniosły sukces w wojewódzkich eliminacjach 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których udział wzięło 62 uczestników z całego Pomorza. Dziewczyny są aktorkami Teatru „Prawie Lucki” działającego przy Wejherowskim Centrum Kultury.

Jury tegorocznych eliminacji (Jan Zdziarski – ZG ZKT w Warszawie, Ida Bocian – aktorka, reżyserka sopockiego teatru, Marzena Nieczuja-Urbańska – aktorka Teatru „Wybrzeże” oraz Bartosz Zaczykiewicz – reżyser teatralny, znany z bardzo ciekawych monodramów) przyznało najwięcej (aż 8) nagród w kategorii poezji śpiewanej. Niestety, w tej kategorii Wejherowo nie było reprezentowane, ale zostało zauważone w innych kategoriach. Tegoroczne maturzystki, członkinie wejherowskiego teatru „Prawie Lucki” zdobyły nagrody i tym samym zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu.

Sandra Drzymalska została laureatką pierwszego miejsca w kategorii recytacja, natomiast Monika Krzemińska zdobyła trzecie miejsce (I i II miejsca nie przyznano) w kategorii „wywiedzione ze słowa”. Obie będą nas reprezentowały na eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 14-17 czerwca w Ostrołęce.
W kategorii: Teatr Jednego Aktora jury przyznało tylko 3 równorzędne nagrody – Hannie Kochańskiej i Mikołajowi Prynkiewiczowi ze Słupska oraz Monice Płomin z Wejherowa.
Przypomnijmy, że wcześniej (w tym roku) Sandra Drzymalska zdobyła główną nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Recytacji i Poezji Śpiewanej „Kamień wiary” w Siedlcach i I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym „Herbert w oczach młodych Pomorzan”.
Na zdjęciach powyżej, od lewej: Monika Płomin, Monika Krzemińska i Sandra Drzymalska w spektaklach teatralnych. Zdjęcia z archiwum WCK w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.