Biegi przełajowe
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie po raz trzeci zorganizowało Memoriał Macieja Kanteckiego. Do zawodów zgłosiło się 41 sportowców: nauczycieli, uczniów i absolwentów – amatorów biegów przełajowych po wejherowskiej Kalwarii.
Trasa została wytyczona zgodnie z oryginalnym szlakiem, którym podążał profesor Kantecki, „musztrujący” swoich uczniów. Wielu z nich z rozrzewnieniem wspomina ten wysiłek i chętnie staje na starcie wspólnego biegania ku pamięci Profesora i jego idei zdrowego trybu życia.
Zawody otworzyła żona pana Macieja – Wanda Kantecka, którą powitała dyrektor liceum Bożena Conradi (na zdjęciu powyżej). Wcześniej dyrekcja szkoły złożyła wiązankę kwiatów na grobie M. Kanteckiego. Celem imprezy jest podtrzymanie tradycji biegów dla poprawy kondycji fizycznej oraz integracja pokoleń. Okolicznościowym medalem nagradzani są wszyscy uczestnicy.
Dzięki sprzyjającej aurze (na czas zawodów przestało padać) kolejny Memoriał był bardzo udany. Dwukilometrową trasę pierwszy pokonał Paweł Reszke, przed Pawłem Miziarskim i Patrykiem Angelem. Peleton zamykały asekuracyjnie Jadwiga Jędrej i Mariola Cierocka – wicedyrektorki liceum. Bezpieczeństwo uczestnikom zapewniła grupa ratowników Falck oraz pielęgniarki z zaprzyjaźnionej szkoły policealnej w Wejherowie. Pomogli sponsorzy i rodzice uczniów I LO.
