Gryf nadal walczy o awans

Gryf Orlex Wejherowo rozpoczął ostatni etap batalii trzecioligowej. Najpierw pojedynki z drużynami zagrożonymi spadkiem z III ligi, potem arcyważne i zwyczajowo z dodatkowym smaczkiem pojedynek derbowy na własnym boisku z Orkanem Rumia, 26 maja.

W sobotę Gryf Orlex zmierzył sią wyjeździe z Gryfem 2009 Tczew i bez problemów ograł gryfa 5:0 (3:0).

Mecz był pojedynkiem do jednej bramki bo wejherowianie nie pozwolili przez cały mecz na przeprowadzenie zagrażającej nam akcji. Zdecydowane zwycięstwo ułatwiła gryfitiom również czerwona kartka dla obrońcy tczewian, bo potem poszło już wszystko sprawnie.

W pierwszej połowie gole strzelali: M. Toporkiewicz, G. Gicewicz oraz M. Fidziukiewicz.

Druga połowa nic nie zmieniła w grze obu drużyn, bo Gryf Tczew tylko się bronił, a nasi zawodnicy tylko atakowali bramkę tczewian. Kolejnego gola z rzutu karnego zdobył G. Gicewicz a ostatnią bramkę strzelił P. Kostuch.

W tabeli ligowej po tym meczu nic się nie zmieniło bo nasza drużyna nadal zajmuje trzecie miejsce. Przed gryfem jest Kotwica Kołobrzeg i Orkan Rumia. Skład Gryfa Orlex Wejherowo: Ferra – Felisiak (46’Kowalski), Kostuch, Kochanek, Oleszczuk – Pietroń (46’ Stefanowicz), Kołc (65’Szymański), Kotwica (55’ Wicki), Gicewicz, Fidziukiewicz – Toporkiewicz.

* * * Gdy nasza gazeta była już w drukarni, 23 maja Gryf Orlex rozgrywał kolejny pojedynek z innym spadkowiczem z III ligi, tym razem z Kaszubią Kościerzyna.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.