Odpust lądowy

W dniach 18-20 maja w na Kalwarii Wejherowskiej odbędą się pierwsze w tym roku uroczystości odpustowe. Na Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, odbywający się zawsze w niedzielę przed Zielonymi Świętami, przybywają pielgrzymi z południowych i środkowych Kaszub, dlatego nazywany jest „odpustem lądowym”.
Uroczystości odpustowe rozpoczynają się w piątek po południu wraz z przybyciem pierwszych pielgrzymek i trwają do niedzielnego popołudnia.
Centralne obchody kalwaryjskie z kazaniem zaplanowano w sobotę 19 maja o godz. 14.00 (początek w kościele klasztornym). Tego dnia o godz. 17.30 w kościele Trzech Krzyży na kalwarii mszę św. odprawi ojciec Filemon Janka z Poznania.
W niedzielę o godz. 8,00 zaplanowano Drogę Krzyżową, a o godz. 9.00 – procesję z Najświętszym Sakramentem z kościoła św. Anny na kalwarię. O godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny.
Przypomnijmy, że kolejne odpusty w Kaszubskiej Jerozolimie odbęda się w dniach: 2-3 czerwca – Odpust Trójcy Świętej, 30 czerwca-1 lipca – Odpust NMP Uzdrowienia Chorych, oraz 15-16 września – Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.