Internet na rynku

Od początku maja na wejherowskim rynku można korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci internetowej typu Hot Spot. Urząd Miejski w Wejherowie po raz kolejny uruchomił na rynku bezprzewodowy Internet. Osoby przebywające na pl. Jakuba Wejhera mogą połączyć się za darmo z siecią, odebrać pocztę elektroniczną czy też znaleźć informacje w internecie.
– Bezprzewodowy dostęp do Internetu to również ukłon w kierunku turystów i przedsiębiorców przebywających w naszym mieście – mówi Jacek Thiel, szef promocji miasta. – Siedząc w którejś z kafejek na rynku mogą oni być w stałym kontakcie ze swoją firmą bądź dzielić się ze znajomymi dobrymi wrażeniami z pobytu w Wejherowie.
Sprzęt oraz łącze internetowe zapewniła lokalna firma teleinformatyczna „Network Systems”, która będzie zarządzała Hot Spotem. Wytyczne, jakimi należy się kierować, podał Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak przekazał, prędkość łącza dla użytkownika ma wynosić 256 kbit/s, dzienny limit następujących po sobie 24 godzin – 60 minut, a miesięczny limit pobieranych danych – 750 MB.
Bezprzewodowy Internet na pl. Jakuba Wejhera dostępny będzie od maja do października br. Wkrótce na rynku pojawią się tabliczki informujące o tej usłudze.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.