Na sesji znów głośno o ulicy Kwiatowej

Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Wejherowa głosami radnych ruchu „Wolę Wejherowo” odrzucono wezwanie PKS Sp. z o.o. w sprawie usunięcia rzekomego naruszenia prawa przy przyjmowaniu zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta przy ul. Kwiatowej. Dzięki temu nadal jest szansa, że w ciągu tej drogi powstanie tunel pod torami.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt zwrócił się do Rady Miasta o odrzucenie uwag PKS, gdyż budowę tuneli w Wejherowie uważa za priorytet. Okazało się, że nie wszyscy radni są tego zdania.
Przypomnijmy, że chodzi o zmianę planu, która umożliwia budowę drogi dojazdowej do planowanego tunelu w miejscu przejazdu kolejowego na ul. Kwiatowej w Wejherowie. Został on przyjęty na marcowej sesji Rady Miasta głosami radnych „Wolę Wejherowo”.

Jest  szansa na to, że zamiast przejazdu przez tory na ul. Kwiatowej powstanie tunel.
Jest szansa na to, że zamiast przejazdu przez tory na ul. Kwiatowej powstanie tunel.

Sprawa ta była już przedmiotem długiej i ostrej dyskusji na kilku sesjach wejherowskiego samorządu. Marcowa decyzja radnych narusza interesy inwestora budowy marketu znanej zagranicznej sieci handlowej, którego realizacja na ul. Kwiatowej już się rozpoczęła. Z właścicielami terenu, gdzie obecnie powstaje market, radni opozycyjnej Platformy Obywatelskiej spotykali się poza ratuszem. Na marcowej sesji radni PO zaprezentowali też stanowisko właścicieli.
Podczas obrad w kwietniu, radni Platformy Obywatelskiej robili wszystko, aby uchwałę przyjąć, co oczywiście w konsekwencji oznacza, że przyjęty w marcu plan należałoby uchylić i droga dojazdowa do tunelu by nie powstała zgodnie z planem. Jest to bardzo korzystne dla inwestorów budowy marketu przy ul. Kwiatowej.

Ponieważ nie jest możliwa budowa tunelu pod torami bez drogi dojazdowej, zasadnie jest pytanie: czy radni PO działali przeciw tunelowi pod torami?
Na poprzednich sesjach radni Platformy, m.in. Arkadiusz Szczygieł, Jacek Gafka i Maciej Łukowicz, głosowali i wypowiadali się przeciw zmianie planu zagospodarowania. Mimo, że w mediach ci sami radni wypowiadali się za budową bezkolizyjnych powiązań drogowych w Wejherowie. Cóż, jak przychodzi do konkretnych działań to są przeciw. Czy budowa marketu jest ważniejsza niż budowa tunelu?
Prezydent i radni „Wolę Wejherowo” zwracali uwagę na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Kwiatowej, jak również uciążliwości, wynikające z funkcjonowania marketu w tym miejscu. Przeciw jego budowie protestowali mieszkańcy okolicznych ulic. Zmiana planu zagospodarowania, przyjęta przez radnych w marcu, wymusi inne rozwiązanie. Ostatecznie większością głosów „Wolę Wejherowo” i radnego PiS wezwanie PKS odrzucono. Tym samym jest szansa, że tunel pod torami kolejowymi jednak powstanie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.