Szkolny sztandar i wiersze

Patriotyczne uroczystości, związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w niektórych wejherowskich szkołach. Rocznicę tego ważnego wydarzenia świętowano w Niepublicznej Szkole Rzemiosła przy ul. Kalwaryjskiej.

Uczniowie zebrali się na krótkiej uroczystości, z udziałem pocztu sztandarowego. Po raz pierwszy w historii szkoły wprowadzono na salę sztandar tej placówki, ponieważ nadanie i poświęcenie sztandaru nastąpiło niedawno, podczas rzemieślniczego święta 19 marca br.
Wiersze o tematyce historyczno-patriotycznej przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów młodzież z klasy II f pod kierunkiem nauczycielki Marty Drozdowskiej.

Uczniowie klasy II f, którzy przygotowali program z okazji Święta 3 Maja oraz dyrektor szkoły, Henryk Pranga.
Uczniowie klasy II f, którzy przygotowali program z okazji Święta 3 Maja oraz dyrektor szkoły, Henryk Pranga.

– Staramy się przekazywać naszej młodzieży takie wartości, jak patriotyzm, pamięć o ważnych narodowych wydarzeniach, a także wartości, związane z demokracją – mówi Henryk Pranga, dyrektor Niepublicznej Szkole Rzemiosła w Wejherowie. – Środowisko rzemieślnicze zawsze chętnie włącza się w wydarzenia i ważne uroczystości w mieście. Podobnie jest z naszą szkołą. Obok edukacji, związanej programem naszej placówki, młodzież uczy się poszanowania tradycji oraz historii Polski i naszego regionu.
AK

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.