Sprzątali „Wejherowskie Powązki”

Wielkie porządki na starym cmentarzu przy ul. 3 Maja w Wejherowie, pod hasłem „Sprzątamy Wejherowskie Powązki” zorganizowali pod koniec kwietnia br. członkowie Klubu Miłośników Wejherowa pod przewodnictwem Pawła Formeli oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, którego szefem jest Rafał Karcz.

Hasłem przewodnim spotkania było „Odkurzamy zapomniane”. W sprzątaniu wzięło udział ok. 25 osób, które zebrały około sto 120-litrowych worków śmieci. Akcja trwała trzy godziny, po czym jej uczestnicy udali się do Parku Miejskiego na wspólne ognisko z kiełbaskami. Fundatorem kiełbasek był administrator cmentarza, ksiądz dziekan Tadeusz Reszka, wspierający tego typu pożyteczne przedsięwzięcia..

W wiosennej akcji sprzątania nekropolii wzięło udział ok. 25 osób w różnym wieku. Kolejne porządki na starym cmentarzu zaplanowali we wrześniu tego roku.
W wiosennej akcji sprzątania nekropolii wzięło udział ok. 25 osób w różnym wieku. Kolejne porządki na starym cmentarzu zaplanowali we wrześniu tego roku.

– W czasie rozmowy przy ognisku doszliśmy do wniosku, że taką akcję trzeba będzie powtórzyć, gdyż kwietniowe sprzątanie było tylko kroplą w morzu potrzeb, jakie są konieczne do przeprowadzenia pielęgnacji cmentarza – mówi Paweł Formela, prezes Klubu Miłośników Wejherowa. – Ustaliliśmy wstępnie, że ponownie spotkamy się na starym cmentarzu we wrześniu tego roku. „Wejherowskie Powązki” są ważnym i bardzo ciekawym miejscem, które wymaga stałej pielęgnacji i pamięci. jako miłośnicy historii miasta chcemy zadbać o ten zabytkowy cmentarz ze starymi nagrobkami. To miejsce spoczynku wielu wejherowian, m.in. bardzo zasłużonych.
Jak informuje Paweł Formela, było to już dziewiąte spotkanie Klubu Miłośników Wejherowa, natomiast pierwsze wspólne z Wejherowskim Stowarzyszeniem Sportowym. Organizatorzy zapewniają, że wspólne inicjatywy z zakresu krzewienia kultury, a także sportu wśród społeczności wejherowskiej będą teraz odbywały się częściej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.