Mistrzowie Polski w wejherowskim salonie

Mistrz fryzjerski, właściciel Studia Fryzjerskiego „Henryk”, członek Powiatowego Cechu Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie – Henryk Mosiejko jest także nauczycielem młodzieży, zdobywającej „szlify” w zawodzie. Z tej działalności czerpie wiele satysfakcji, bo jego podopieczni zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach.

Na zdjęciu: Mistrz szkolący Henryk Mosiejko (w środku) z uczniami w Dworze Artusa w Gdańsku, podczas wręczania nagród marszałka woj. pomorskiego za wybitne osiągnięcia.
Na zdjęciu:
Mistrz szkolący Henryk Mosiejko (w środku) z uczniami w Dworze Artusa w Gdańsku, podczas wręczania nagród marszałka woj. pomorskiego za wybitne osiągnięcia.

Henryk Mosiejko nie jestem rodowitym wejherowianinem. Pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego, które opuścił, przeprowadzając się najpierw do Gdańska. Tam zrodziła się myśl o stworzeniu własnego salonu fryzjerskiego.

Na zdjęciu: Mistrz Henryk Mosiejko (w głębi) z młodzieżą podczas szkolenia.
Na zdjęciu: Mistrz Henryk Mosiejko (w głębi) z młodzieżą podczas szkolenia.

Wejherowo jak Orneta

– Gdańsk jest pięknym miastem, ale chciałem na dłużej związać się z miejscem, które przypominałoby moją rodzinną Ornetę, gdzie spędziłem dzieciństwo, lata szkolne i gdzie zdobyłem zawód – mówi H. Mosiejko. – I tym sposobem osiedliłem się w Wejherowie. Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się w 1988 roku i trwa do dzisiaj. Pasję do zawodu fryzjerstwa rozbudził we mnie mój pierwszy mistrz, który poza codzienną pracą w salonie, brał udział w konkursach, zawodach zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Fryzjer jak artysta

Jak mówi mistrz, będąc jeszcze uczniem, ugruntował w sobie przekonanie, że zawód fryzjera to nie tylko rzemiosło, lecz pole do rozwoju na płaszczyźnie artystycznej.
– Podobnie jak mój Mistrz wybrałem taką wizję prowadzenia działalności. Od momentu otwarcia salonu zająłem się szkoleniem uczniów, uczestnicząc w zawodach regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich – dodaje pan Henryk. – Praca z uczniami daje mi ogromną satysfakcję, bo sukcesy jakie osiągają moi wychowankowie są uwieńczeniem pracy mistrza. Rywalizują na konkursach z najlepszymi.
Aktualnie w salonie „Henryk” pracują mistrzowie Polski, wicemistrzowie oraz złoci medaliści w różnych kategoriach fryzur. Chlubą pana Henryka jest także zajęcie siódmego miejsca na Mistrzostwach Świata w Mediolanie przez jego ucznia.

NAGRODY I MEDALE

Za działalność szkoleniową Akademia Rzemiosła w Gdańsku w ramach konkursu „Firma z Jakością” przyznała firmie Henryka Mosiejki nagrodę za jakość wyszkolenia, natomiast w konkursie „Firma z Przyszłością” zajęła ona I miejsce w kategorii „Firmy Małe”.
Ostatni sukces mistrza i jego uczniów miał miejsce zupełnie niedawno. W lipcu br. dwoje uczniów z klasy drugiej Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie brało udział w prestiżowym konkursie o nazwie VIII Sieradz Open Hair Festival im. Antoine’a Cierplikowskiego, zdobywając siedem złotych i jeden srebrny medal.
Zapytany o trendy w modzie fryzjerskiej, pan Henryk podkreśla, że zmieniają się one jak cztery pory roku i wymagają ciągłego aktualizowania.
– Szkolenia, wyjazdy na zawody, konkursy w Polsce, Europie i na świecie są nieodłączną częścią naszej pracy. Oprócz tego, systematyczne szkolenia bezpośrednio w salonie po okiem najlepszych stylistów w Polsce, są zapisane w nasz kalendarz – mówi właściciel firmy, którego zapytaliśmy o to, jak spędza wolny czas.
– W wolnym czasie , którego mi brakuje, bo firma Studio Fryzjerskie Henryk to załoga licząca 30 osób, czerpię siły na naszym pięknym Sierra Golf, poznając zasady gry w golfa – informuje Henryk Mosiejko.
Anna Kuczmarska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.