Wyróżnienie dla muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie otrzymało wyróżnienie w konkursie „Pozytywista roku” przyznawane przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski.” Celem Fundacji jest m.in. wspieranie działalności naukowej i badawczej, promocja twórców kultury polskiej w kraju i za granicą, a także ochrona zabytków i dziedzictwa narodowego. Nagrody mają na celu uhonorowanie dorobku, wkładu pracy i innego typu działań, które służą rozwojowi różnych dziedzin życia, ale przekładają się na wartość praktyczną dla społeczeństwa.
Wyróżnienia te nawiązują do idei pozytywistycznych – pracy organicznej i pracy u podstaw.
Uroczystość wręczenia nagród oraz wyróżnień miała miejsce w Warszawie w Auli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Muzeum otrzymało wyróżnienie w kategorii: „Kultura i sztuka” jako partner – za koncepcję i realizację Projektu Partnerskiego: Pomorska Biblioteka Cyfrowa. Nagrodę specjalną przyznano Politechnice Gdańskiej, będącej wiodącym partnerem projektu Pomorska Biblioteka Cyfrowa.
Muzeum na uroczystej gali reprezentowali: Radosław Kamiński – dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie oraz pracownicy Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: Dawid Dzionk i Krzysztof Świlak.
Jedna z nagród w kategorii: „Oświata” przypadła Zespołowi Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcącemu im. Józefa Konrada Korzeniowskiego w Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.