Deszcz nagród dla naszych tancerek

I Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Dance Talent” 2012, który odbył się w połowie kwietnia w Gdańsku Osowej był miejscem triumfU7 dzieci i młodzieży z Wejherowa. Sukces odniosły tam zarówno formacje taneczne działające w Wejherowskim Centrum Kultury, jak i grupy Klubu Tanecznego „Świat Tańca” z Wejherowa.

W jeden z kwietniowych weekendów Gdańsk był najbardziej roztańczonym miastem w Polsce. Blisko półtora tysiąca młodych tancerzy próbowało swoich sił w prezentacjach solowych, w duetach i grupach. Mimo silnej konkurencji, tancerki z Wejherowa poradziły sobie wspaniale, zdobywając mnóstwo nagród!
Podczas gdańskiego turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się formacje taneczne Wejherowskiego Centrum Kultury, trenujące pod okiem instruktorki Elżbiety Czeszejko. Pierwsze miejsce w kategorii: Taniec współczesny – formacje 12-15 lat zdobył zespół „Baccara”. Zespół „Bąbelki” zajął drugie miejsce w kat.: inne formy tańca – formacje do lat 8” Również drugie miejsce, ale w kategorii hip-hop – formacje do lat 11 wytańczył zespół „Baccarki”, a „Baccara Junior” (na zdjeciu poniżej) zdobył wyróżnienie w kategorii hip hop – formacje do lat 11 oraz II miejsce w kategorii show dance – miniformacje i formacje 12-15 lat.

Instruktorka tańca Elżbiety Czeszejko i laueatki pierwszego miejsca w kategorii taniec współczesny – formacje 12-15 lat - zespół „Baccara” z Wejherowskiego Centrum Kultury.
Instruktorka tańca Elżbiety Czeszejko i laueatki pierwszego miejsca w kategorii taniec współczesny – formacje 12-15 lat – zespół „Baccara” z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Wysoki poziom umiejętności tanecznych potwierdzili tancerze Klubu Tanecznego „Świat Tańca” Joanny i Jacka Bernaśkiewiczów, zdobywając na festiwalu w Gdańsku aż 7 nagród i dwa wyróżnienia.
Największy triumf to pierwsze miejsce w kategorii formy inne do lat 8 dla grupy „Euforia” oraz w kategorii hip hop do lat 11 dla formacji „Explozja” z wejherowskiego klubu „Świat Tańca”. Drugie miejsce zajęła grupa „Expresik” (formy inne do lat 11). Podobny sukces (II miejsce) zdobyła miniformacja „Bleis” (hip hop 12-15 lat).
Trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach wytańczyły dziewczęta z formacji „Enigma” (disco 12-15 lat), „Carmen” (hip hop powyżej lat 15) oraz miniformacji „Exodus” (hip hop 12-15 lat).
Wyróżnienia zdobyły tancerki z grupy „Maskotki” i formacji „Express”. Ponadto srebro w hip hopie solo powyżej lat 15 wywalczyła Dominika Bernaśkiewicz.

Joanna Bernaśkiewicz ze swoimi najmłodszymi podopiecznymi podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Dance Talent”
Joanna Bernaśkiewicz ze swoimi najmłodszymi podopiecznymi podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Dance Talent”

Dodajmy, że dzień wcześniej grupy Klubu Tanecznego „Świat Tańca” uczestniczyły w Wojewódzkim Turniej Tańca Show Dance w Gdyni, gdzie tancerze przygotowani przez Joannę i Jacka Bernaśkiewicz triumfowali we wszystkich kategoriach. Grupy „Maskotki”, „Expresik” i „Enigma” zdobyły pierwsze miejsca w swoich konkurencjach, a grupa „Euforia” – drugie miejsce . W sumie w ciagu trzech dni wejherowski klub taneczny zdobył 12 pucharów!
– Zawody w Gdyni i w Gdańsku przyciągnęły rzesze tancerzy z najdalszych zakątków Polski, a świetna organizacja pozwoliła wszystkim uczestnikom i ich kibicom na wspaniałą zabawę i moc niezapomnianych wrażeń – mówi Joanna Bernaśkiewicz. – Z prawdziwą dumą rozsławialiśmy miasto Wejherowo!

Kolejny sukces i wyjazd do Chorwacji

Na V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku, gdzie startowało ok. tysiąc młodych tancerzy, dziewczęta z Klubu „Świat Tańca” w Wejherowie zdobyły kolejne medale i nagrody. Najlepsze w swoich kategoriach, w tańcu solo oraz w duecie okazały się: Dominika Bernaśkiewicz (hip hop pow.lat 16), Nikola Krueger i Martyna Borucka (duet hip hop do lat 11). Było też kilka drugich i trzecich nagród.
Z kolei Europejskie Dni Tańca w Malborku z udziałem zespołów z Rosji, z Obwodu kaliningradzkiego przyniosła Nagrodę Specjalna najmłodszym tancerzom „Świata Tańca”, 4-latkom z grupy Maskotki. Zespół Euforia zdobył piąte miejsce, a grupa Expresik szóste. Pierwsze miejsce w kategorii disco show 12-15 lat zdobyła w Malborku formacja Enigma. Dwa pierwsze miejsca w hip hopie wytańczyły formacje Explozja i Express w kategorii hip hop 12-15 lat .
Klub Taneczny „Świat Tańca” wybiera się wkrótce na międzynarodowy konkurs do Chorwacji. W dniach 13-21 maja tancerki z Wejherowa będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata European Show Dance Union w Chorwacji będą formacje Express i Carmen oraz w solo Dominika Bernaśkiewicz.
Trzymamy kciuki!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.