Akcja w Bolszewie
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Wejherowo oraz Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK W Wejherowie zorganizowali akcję krwiodawstwa w Bolszewie. Zgłosiło się 38 osób. Krew oddało 29 osób. Zebrano 13 050 ml krwi.
Podczas akcji w Bolszewie odbyła się zbiórka pieniędzy dla Jagody Szuleckiej.
Dla wszystkich osób, które oddały krew był dodatkowy prezent – kropelka, ufundowana przez Marzenę i Mirosława Gaffka.
Akcja przebiegła sprawnie i z sukcesem dzięki współpracy z OSP Bolszewo, księdzem proboszczem, pracownikami GOK i UG Wejherowo. Podziękować także należy ekipie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańskuza przemiłą i profesjonalną obsługę.
W ramach współpracy z sąsiednią jednostką Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Wejherowie – HDK PCK Wejherowo, prowadził pokazy pierwszej pomocy przy krwiobusie w Bolszewie. Punkt tradycyjnie był najpopularniejszy wśród dzieci.
Następna akcja krwiodawstwa na terenie gminy Wejherowo odbędzie się także podczas wakacji, dokładnie 21 sierpnia podczas tradycyjnych dożynek w Gościcinie.