Gorączka sobotniej nocy

Nie tylko dyskoteka, kino czy klub mogą być atrakcyjną rozrywką na późny wieczór. W wyjątkową noc, 14 maja br., wejherowianie tłumnie skorzystali z zaproszenia do muzeum i kilku zabytkowych obiektów w naszym mieście. W „Wejherowską Noc Muzeów” nie spało przynajmniej 2,5 tysiąca osób, nie licząc tych, którzy zadbali o wrażenia zwiedzających.

 

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, w Ratuszu oraz w klasztorze ojców franciszkanów przygotowano ciekawe wystawy, występy, warsztaty.
W ratuszu można było obejrzeć m.in. inkluzje w bursztynie, ekspozycje przyrodnicze „Lasy dla ludzi” i „Grzyby” oraz wystawę filatelistyczną.
W wejherowskim Pałacu Przebendowskich i Keyserlingów zorganizowano m.in spotkania z diabłami i czarownicami, warsztaty czerpania papieru oznaczone zwiedzanie muzeum.
Ojcowie franciszkanie zaprosili do klasztornych podziemi i na wernisaż „Misterium Wejherowskich Gór” w Domu Pielgrzyma, a także na Kalwarię Wejherowską, gdzie nie trzeba było organizować żadnych dodatkowych atrakcji.
Podświetlone zabytkowe kapliczki, nocą wyglądają pięknie i tajemniczo, co doceniło wielu zwiedzających.
AnK.

Nie brakowało chętnych do nocnego oglądania kapliczek.
Nie brakowało chętnych do nocnego oglądania kapliczek.

Zainteresowanie budziła m.in. wystawa przyrodnicza.
Zainteresowanie budziła m.in. wystawa przyrodnicza.

Na zwiedzających ratusz czekały upominki.
Na zwiedzających ratusz czekały upominki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.