Jak brudne to …powiatowe

Zarządcy dróg różnie radzą sobie z wiosennymi porządkami. Na ulicach i chodnikach długo zalegał piach po zimowym utrzymaniu dróg i czasami zwykłe śmieci, które schowały się pod śniegiem, a potem ujrzały światło. Droga krajowa nr 6, będąca w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz ulice miejskie zarządzane przez prezydenta Wejherowa są zasadniczo sprzątnięte. Natomiast starosta nie poradził sobie na czas z utrzymaniem ulic powiatowych w Wejherowie.

Prezydent Hildebrandt podczas marcowej sesji Rady Miejskiej zapowiedział, że podległe jemu ulice miejskie będą na Święta Wielkanocne sprzątnięte. I były.
Na ulicach powiatowych w Wejherowie praktycznie niewiele zrobiono i na święta ulice powiatowe straszyły mieszkańców brudem.

Ulica Św. Jana w poniedziałek 16 kwietnia br. - piach na poboczach i na środku jezdni.   Nie dość, że na powiatowych ulicach brakuje ławek i koszy na śmieci, to piach zalegał na jezdni w momencie, gdy inni zarządcy dróg już sobie z tym tematem poradzili.
Ulica Św. Jana w poniedziałek 16 kwietnia br. – piach na poboczach i na środku jezdni. Nie dość, że na powiatowych ulicach brakuje ławek i koszy na śmieci, to piach zalegał na jezdni w momencie, gdy inni zarządcy dróg już sobie z tym tematem poradzili.

Po świętach prywatna firma zatrudniona przez starostę (Zakład Usług Komunalnych nie otrzymał zlecenia na sprzątanie dróg powiatowych od starostwa) przystąpiła do prac porządkowych. Niestety, w opinii wielu mieszkańców, prace przebiegały niemrawo, powoli, mało skutecznie i mało profesjonalnie.
Dopiero niedawno firma wynajęła zamiatarkę, wcześniej prace porządkowe wykonywała ręcznie! Zła jest jakość tych prac, ponieważ po sprzątnięci nadal zalegał piach, co ilustrują zdjęcia, nadesłane do redakcji przez mieszkańców.

Tak wyglądała ul. Partyzantów już po „sprzątnięciu” w poniedziałek, 16 kwietnia br. Zresztą nie tylko ona. Mieszkańcy, m.in. za pośrednictwem „Pulsu”, wiele razy w przeszłości informowali o brudzie na drogach  podległych staroście. Jednak tak źle jak przed Świętami jeszcze było! Wstyd!
Tak wyglądała ul. Partyzantów już po „sprzątnięciu” w poniedziałek, 16 kwietnia br. Zresztą nie tylko ona. Mieszkańcy, m.in. za pośrednictwem „Pulsu”, wiele razy w przeszłości informowali o brudzie na drogach podległych staroście. Jednak tak źle jak przed Świętami jeszcze było! Wstyd!

Dodatkowo niektórzy nasi Czytelnicy twierdzą, iż widzieli, jak pracownicy tej firmy zamiatali piach do studzienek kanalizacji deszczowej. Takie praktyki są oczywiście niedopuszczalne, bowiem piach zapycha kanalizację deszczową, co podczas większych deszczów doprowadza do podtopień i zalewania posesji.
Podsumowując, porządki na drogach powiatowych rozpoczęły się najpóźniej, były mało skuteczne i jeszcze się nie zakończyły (tak było w momencie oddawania gazety do druku).
Z uwagi na częste pytania i skargi mieszkańców w tej bulwersującej sprawie, do tematu wrócimy.
AK.

Drogi powiatowe w Wejherowie

Starosta Powiatu Wejherowskiego odpowiada za
następujące ulice w Wejherowie:
Sobieskiego, Sucharskiego.
Partyzantów, Pomorska, Prusa , Rybacka
Chopina, Jagalskiego
Graniczna, Przemysłowa, Tartaczna
Sikorskiego, Odrębna
12 Marca, Judyckiego, Rzeźnicka , Św. Jana, 10 Lutego,
Dworcowa
Wniebowstąpienia, Reformatów, Mickiewicza,
Kościuszki, Strzelecka

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.