Tajemnice Lasów Piaśnicy

Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA mieli okazję zobaczyć film „Pamięć. Tajemnice Lasów Piaśnicy”. Projekcja spotkała się z zainteresowaniem zebranych, nie obyło się bez wzruszeń i emocji podczas tego poruszającego seansu.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku słów wprowadzania. O tragedii piaśnickiej – historii nie do końca poznanej, ale zajmującej ważne miejsce w pamięci narodowej mówił Marcin Drewa, prowadzący zajęcia na WUTW.
Zrealizowany w ubiegłym roku film jest kolejną już próbą ukazania prawdy o zbrodni, dokonanej podczas II wojny światowej w Lesie Piaśnickim, oddalonym 10 km od Wejherowa. To tam oddziały SS i Selbstsutzu zamordowały ok. 12 tys. ludzi.

Przypomnijmy, że w zajęciach Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą uczestniczyć osoby w wieku dojrzałym (55+), które pragną poszerzyć wiedzę i umiejętności.
Zapisy na zajęcia odbywają się dwa razy w roku. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach, nie ma egzaminów, a cała struktura ma charakter dobrowolny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.