Nowoczesna i popularna

Kiedyś niedoceniane szkolnictwo zawodowe cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Kształcenie specjalistów w konkretnych zawodach daje młodym ludziom większe szanse na dobrą pracę oraz na prowadzenie własnej działalności. Wiedzieli o tym 10 lat temu twórcy Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie. Ciągle rozwijająca się nowoczesna placówka to powód do dumy Powiatowego Cechu Rzemiosł, Małych i Dużych Przedsiębiorstw, Związku Pracodawców w Wejherowie i jego prezesa Brunona Gajewskiego.

Prezes Cechu Brunon Gajewski (na zdjęciu po lewej) odbierał podczas jubileuszu gratulacje i kwiaty. Gospodarzem uroczystości był dyrektor NSR Waldemar Bargański (po prawej) oraz uczennice i uczniowie szkoły.
Prezes Cechu Brunon Gajewski (na zdjęciu poniżej) odbierał podczas jubileuszu gratulacje i kwiaty. Gospodarzem uroczystości był dyrektor NSR Waldemar Bargański (powyżej) oraz uczennice i uczniowie szkoły.

16

Podczas jubileuszowej uroczystości w Niepublicznej Szkole Rzemiosła przy ul. Kalwaryjskiej, prezes Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik udekorował sztandar szkoły zaszczytnym wyróżnieniem – Złotym Medalem Jana Kilińskiego (na zdjęciu obok).
Teresa Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku poinformowała, że Niepubliczna Szkoła Rzemiosła otrzymała ze środków unijnych na rozwój edukacji dotację w wysokości 15 mln zł.
Dzięki tej dotacji szkoła zostanie rozbudowana, ponieważ rosnąca liczba uczniów i coraz bogatsze wyposażenie sprawia, że placówka jest już za mała.


Gratulacje, podziękowania i życzenia z okazji jubileuszu szkoły kierowano głównie na ręce prezesa Powiatowego Cechu Rzemiosł, Brunona Gajewskiego, który sam przyznał, że szkoła jest jego „dzieckiem”. Wzruszony prezes Cechu dziękował m.in. za bukiet 85 goździków przekazanych z okazji 85. urodzin.
Życzenia i gratulacje na ręce B. Gajewskiego oraz dyrektora NSR Waldemara Bargańskiego złożyli m.in. Wiesław Szajda prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej w Gdańsku, etatowy członek Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski oraz zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński, a także przedstawiciele władz samorządowych gmin i dyrektorzy innych szkół.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.