Muzyczne lato w Wejherowie

Swing, muzyka country, rytmy cygańskie, brzmienia etniczno-jazzowe, poezja śpiewana i standardy jazzowe – to tegoroczne propozycje Wejherowskiego Centrum Kultury w ramach Promenadowych Koncertów, odbywających się w każdą niedzielę wakacji na kameralnej scenie Parku Majkowskiego. 

Każda niedziela to inne brzmienia, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie… Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 17.00.

SWING NA POCZĄTEK
Tegoroczne Muzyczne Lato w mieście rozpocznie się 3 lipca koncertem grupy Jarek Wist swing Kwartet. Jarek Wist należy do wokalistów, nie ulegających modzie – od lat fascynuje go swing. Odmiana jazzu, która towarzyszyła naszym dziadkom i rodzicom, chwyta za serce następne pokolenia. Trudno nie kochać utworów wykonywanych przez Franka Sinatrę czy Deana Martina. Dzisiaj wracają do nich także Harry Connick Jr., Matt Dusk czy Michel Buble.
W repertuarze Jarka Wista znajdują się przeboje muzyki światowej i utwory napisane specjalnie dla niego. Miał szczęście współpracować z takimi artystami jak Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak i zespół Skaldowie.

KABARET INNY NIŻ WSZYSTKIE
Druga niedziela, czyli 7 lipca należeć będzie do Świerszczyczrząszcza – kabaretu ze Szczebrzeszyna. Marcin Wąsowski i Michał Łysiak prowadzą kabaret ruchu synchronicznego. Brzmi to może górnolotnie, ale dobrze oddaje podstawową cechę zespołu, który ruch sceniczny zgrał z muzyką z tzw. offu…
W jeden weekend wygrali 2 festiwale kabaretowe włącznie z nagrodą publiczności. W programach łączą słowo, ruch, muzykę i śpiew z ekscentrycznym poczuciem humoru.

COUNTRY I CYGANIE
W kolejną niedzielę, 17 lipca wystąpi Grupa Klakson – polski zespół country, który powstał w latach dziewięćdziesiątych. Na scenie pojawiają się gitary akustyczne i solowe, gitara banjo, gitara basowa, instrumenty perkusyjne, harmonijki ustne. Autorem wykonywanych tekstów, kompozycji i aranżacji jest Bodar, który…
… zaprezentuje się również w czwartą niedzielę lipca (24.07), tym razem grając muzykę cygańską.

KOWALSKA I BŁAŻEJCZYK
Lipcowe propozycje zamknie Koncert Wakacyjny (31.07), którego gwiazdą będzie Kasia Kowalska, która ma swoich wielbicieli m.in. w naszym mieście.
7 sierpnia w Wejherowie zagra grupa ACOUSTIC ACROBATS, prezentująca muzykę etniczną z różnych stron świata. Na najnowszej płycie znalazły utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu, słychać brzmienia charakterystyczne dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, ale też więcej wielokulturowych inspiracji.
W drugą niedzielę sierpnia (14.08) na kameralnej scenie w parku wystąpi Danuta Błażejczyk, popularna artystka, której chyba bardziej przedstawiać nie trzeba.

POEZJA I JAZZ
Grupa „Daniel Gałązka z Zespołem”, który wystąpi w parku 21 sierpnia, powstała w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności D. Gałązki – laureata konkursów muzyki poetyckiej. W 2009 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Dotykam dachów”.
Tegoroczne Muzyczne Lato zakończy w niedzielę 28 sierpnia kwintet jazzowy Frank Parker & Maciej Fortuna Project. Grupa wykonuje autorskie wersje standardów jazzowych oraz własne kompozycje.
Niektórzy muzycy (Frank Parker & Maciej Fortuna Project) koncertowali m.in. z Patricią Barber, The Chicago Jazz Ensemble, Freddiem Hubbardem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Switch On Quintet i innymi wykonawcami. Podczas koncertu z pewnością zaprezentują solidną porcję energetycznego jazzu na światowym poziomie.

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na Muzyczne Lato w Wejherowie!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.