Drogowskaz do samodzielności

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie odbyła się konferencja inaugurująca powiatowy program usamodzielniających się wychowanków pod nazwą „Drogowskaz do samodzielności”.

W inauguracji programu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych: starosta Gabriela Lisius, przewodnicząca Komisji Zdrowia Łucja Słowikowska i członek Zarządu Jacek Thiel.
W inauguracji programu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych: starosta Gabriela Lisius, przewodnicząca Komisji Zdrowia Łucja Słowikowska i członek Zarządu Jacek Thiel.

Program został przyjęty do realizacji na podstawie uchwały Rady Powiatu Wejherowskiego. Zakłada on udzielanie wszechstronnej pomocy finansowej i niefinansowej osobom opuszczającym pieczę zastępczą.
Młodzi ludzie wchodzący w dorosłość, oprócz pomocy finansowej będą mogli skorzystać z warsztatów kształtujących kompetencje życiowe oraz z pomocy w uzyskaniu lokalu mieszkalnego. W procesie usamodzielniania młodych ludzie wspiera opiekun, pełniący rolę rolę doradcy, pełnomocnika.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Loading...