Dzień Św. Józefa

Wejherowscy rzemieślnicy uczcili swojego patrona św. Józefa – który również był rzemieślnikiem. W święto św. Józefa, 19 marca przeszli ulicami miasta z orkiestrą i sztandarami. Wraz z nimi w pochodzie szli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i szkół, w tym młodzież z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła. Ważnym elementem uroczystości była msza św. w kościele Trójcy Św.
Rzemieślnicy i ich goście wyruszyli spod Domu Rzemiosła i przemaszerowali ulicami miasta na skwer św. Jana Pawła II, gdzie złożono wiązanki kwiatów przy obelisku Papieża. W Kolegiacie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Rzemieślników oraz z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 10-lecia istnienia Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie. Nabożeństwu przewodził proboszcz miejsca ks. prałat Tadeusz Reszka.

Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa
Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

W uroczystości wzięli udział m.in.: poseł Kazimierz Plocke, starosta Gabriela Lisius, zastępcy prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz i Piotr Bochiński, wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz prezes Cechu – Brunon Gajewski.

AK.

Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie jest najstarszą organizacją samorządu gospodarczego w powiecie wejherowskim, a jednocześnie jednym z najprężniej działających cechów rzemiosł na Pomorzu. Wejherowski Cech zrzesza około 300 podmiotów gospodarczych, które zatrudniają około 4500 pracowników.
Dzięki prowadzonej przez Cech szkole oraz kursom i szkoleniom, wyszkoleni fachowcy zasilają lokalny rynek pracy, przyczyniając się do rozwoju przedsiębiorczości na naszym terenie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.