„Gryfy Literackie” rozdane

W piątej edycji konkursu organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie, nagrody za 2011 rok otrzymały dwie książki: „Gdański depozyt” Piotra Schmandta oraz „Gerard Labuda – żeglarz na oceanie nauki” autorstwa Genowefy Kasprzyk i Marii Krośnickiej.

Na książki głosowali czytelnicy, za pośrednictwem bibliotek miejskich i gminnych. Twórczość Piotra Schmandta jak i dorobek naukowy i literacki prof. Gerarda Labudy (m.in. Honorowego Obywatela Powiatu Wejherowskiego), poszerzony o cenne informacje biograficzne profesora, wzbudziły szczególne zainteresowanie. Autorki książki o profesorze, Genowefa Kasprzyk – przewodnicząca Rady Gminy Luzino i Maria Krośnicka – dyrektorka biblioteki w Luzinie, miały szczęście znać swojego bohatera.

Szczęśliwa trójka laureatów (w środku, z dyplomami), tuż po odebraniu tegorocznych nagród „Gryf Literacki”.
Szczęśliwa trójka laureatów (w środku, z dyplomami), tuż po odebraniu tegorocznych nagród „Gryf Literacki”.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu w bibliotece statuetki i dyplomy wręczyli laureatom: zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz oraz dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz. Laudacje o nagrodzonych książkach oraz ich autorach wygłosili Olga Podolska-Schmandt i Dariusz Rompca.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.