Teatralna rywalizacja z Osiecką na deser

W wejherowskiej bibliotece zakończyła się druga edycja Konkursu Wiedzy o Teatrze. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół w Łęczycach, wyprzedzając Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie i Gimnazjum nr 1 w Wejherowie. Wyróżnienie otrzymała Weronika Wasielke z Gimnazjum nr 2 w Rumi. Edukacja teatralna ma przygotować młodych ludzi do odbioru sztuki przez rozwijanie wrażliwości, a także przez ukazywanie pozawerbalnych środków ekspresji. Podczas konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań związanych z teatrem, a także napisać jednoaktówkę.
Rozstrzygnięcie konkursu wzbogacił recital w wykonaniu członków Studia Piosenki w Rumi pod opieką Barbary Czarkowskiej. Koncert poświęcony był pamięci Agnieszki Osieckiej i składał się ze wspaniałych i dobrze znanych piosenek tej artystki.
Kolejną propozycją biblioteki dla młodziezy jest konkurs wiedzy o twórczości Wojciecha Kuczoka (20 kwietnia). O szczegółach mozna się dowiedzieć na stronie internetowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Puiblicznej w Wejherowie: www.biblioteka.wejherowo.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.