Licealiści rywalizowali

Po raz siódmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego odbył się Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Gospodarze okazali się bezkonkurencyjni.

Powiatowy etap konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych odbył się 23 marca. Współorganizatorem rywalizacji było Starostwo Powiatowe w Wejherowie, a jej regulamin określa Kapituła pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka pomorskiego.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego.
Tegoroczną edycję zdecydowanie wygrali uczniowie liceum „Sobieskiego”, czyli gospodarze. Na finał wojewódzki w Gdańsku pojadą: Iwona Hinz, Tomasz Krauza, Monika Lidzbarska. Czwartą osobą zakwalifikowaną się do finału jest Adrianna Ratenow, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie.
Nagrody ufundowane przez starostę wejherowskiego wręczyła dyrektor I LO Bożena Conradi.
Poziom eliminacji powiatowych był bardzo wysoki, co potwierdzili wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim, który odbędzie się już za tydzień, 13 kwietnia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.