Wejherowo w Internecie

Nowa szata graficzna i nowe możliwości, wynikające z multimedialnej platformy informacyjno-promocyjnej mają służyć skutecznemu przekazywaniu informacji o działalności władz miasta oraz ważnych wydarzeniach. Urząd Miejski w Wejherowie uruchomił nową wersję swojej strony www.wejherowo.pl w całkowicie odświeżonej szacie graficznej.

Strona miasta łączy dwie strony: wejherowo.pl oraz zobaczwejherowo.pl w jedną multimedialną platformę informacyjno-promocyjną. Ponadto utworzono profil miasta na Facebooku oraz kanały na YouTube i Vimeo. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy Wejherowa, ale również turyści.
– Na stronie znajduje się m.in. informator teleadresowy oraz wiele innych użytecznych informacji, które pozwolą im miło spędzić czas w Wejherowie – wyjaśnia Jacek Thiel, zastępca kierownika Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

Na konferencji prasowej Jacek Thiel z Urzędu Miejskiego w Wejherowie prezentował nową strone internetową, promującą nasze miasto i zawierającą najważniejsze informacje o bieżacych wydarzeniach.
Na konferencji prasowej Jacek Thiel z Urzędu Miejskiego w Wejherowie prezentował nową strone internetową, promującą nasze miasto i zawierającą najważniejsze informacje o bieżacych wydarzeniach.

Bogata i profesjonalna strona internetowa samorządu, to jedna z najlepszych wizytówek województw, miast i gmin – tak twierdzą specjaliści z tej dziedziny. Nowa strona internetowa miasta łączy funkcję promocyjną i informacyjną dla mieszkańców. Znajdują się na niej najnowsze informacje, wiadomości lokalne, a także relacje filmowe i fotograficzne z najciekawszych wydarzeń w mieście. Uruchomione zostały nowe działy poświęcone inwestycjom miejskim, projektom unijnym, zarządzaniu kryzysowemu oraz Piaśnicy.
– Docelowo ma powstać podstrona dotycząca Straży Miejskiej oraz kilka nowych działów – dodaje Jacek Thiel. – Na stronie znajdują się ponadto „Nowiny” w wersji elektronicznej oraz kalendarium nadchodzących wydarzeń i imprez kulturalnych. Nowością jest zakładka „Wejherowo w mediach”, w której będą znajdowały się linki do artykułów na temat Wejherowa. Poprzez internet chcemy promować miasto, pokazywać Wejherowo jako miasto, w którym dzieje się wiele ciekawego.
Prawdopodobnie największą atrakcją dla internautów są filmy o Wejherowie w wersji HD, wcześnie prezentowane na stronie zobaczwejherowo.pl.
– Samorządy muszą szukać szybkich i tanich kanałów komunikacji, wykorzystując przede wszystkim internet – uważa Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.