Absolutorium i odznaczenia

Druhny i druhowie działający w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie udzielili absolutorium Zarządowi i prezesowi Zenonowi Frankowskiemu. Podczas zebrania sprawozdawczego wejherowskiej organizacji uhonorowano wyróżniających się druhów, a także wręczono Statuetki Św. Floriana osobom, wspierającym działalność OSP.

Sekretarz miasta Bogusław Suwara zadeklarował w imieniu władz miasta pomoc w przygotowaniu koncepcji i projektu nowej strażnicy.
Miasto dołoży się także do zakupu nowego wozu bojowego dla zawodowej Straży Pożarnej, co umożliwi przekazanie strażakom ochotnikom użytkowanego obecnie i będącego w idealnym stanie 12-letniego samochodu Renault.
B. Suwara dodatkowo wyjaśnił, że trwa procedura pozyskania nieruchomości na nową siedzibę strażnicy.
Ochotnicza Straż Pożarna liczy 59 członków, w tym 15 kobiet. Znana jest z działań i inicjatyw służących zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców. W minionym roku strażacy wejherowskiej OSP uczestniczyli w 22 akcjach.
Dwukrotnie brali udział w gaszeniu pożarów i 20 razy w likwidacji różnego rodzaju zagrożeń.
Wejherowscy strażacy brali też udział w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Drużyna kobieca zajęła drugie miejsce, a męska szóste.
Drużyna ratownictwa medycznego wygrała powiatowe zawody sportowo-obronne.
Druhowie OSP opiekują się jedną z mogił w Piaśnicy. Biorą udział w uroczystościach pożarniczych i religijnych na terenie miasta. Współuczestniczyli w organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w Biegach na Orientację.

Odznaczenia otrzymali

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” – Adam Stromski, Srebrne medale – Janusz Słowy i Tomasz Mikulski, Brązowe medale – Michał Piotrowicz i Adam Kwaśniewski.
Odznakę za 5 lat wysługi otrzymał Adam Dargacz.
Statuetki Św. Floriana za współpracę z OSP otrzymali: komendant powiatowy PSP Andrzej Papke, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.