W Wejherowie wojna skończyła się 12 marca

Wejherowianie pamiętają o wydarzeniach z historii swojego miasta. Obchody rocznicowe to ważny element życia miasta. 12 marca uczczono uroczyście kolejną 67. rocznicę zakończenia wojny i okupacji hitlerowskiej w naszym mieście.

Przedstawiciele władz miasta z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem oraz żołnierze i kombatanci złożyli wieńce i kwiaty oraz zapalili znicze Na mogiłach żołnierzy polskich i radzieckich na starym cmentarzu (przy kwaterze żołnierzy polskich i kwaterze ofiar marszu śmierci), a także na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.
Hołd oddano żołnierzom przy poświęconym im obelisku (na zdjęciu), obok czołgu 1 Brygady Pancernej Wojska Polskiego.

Przewodniczący Rady Kombatantów Lucjan Bindek podziękował wszystkim za udział w uroczystościach. Mieszkańcom Wejherowa polecił wdzięczność i pamięć dla żołnierzy, których nazwiska zostały wyryte na tablicy pamiątkowej przy czołgu. Podzielił się również swoimi osobistymi wspomnieniami i refleksjami związanymi z wyzwoleniem miasta.
– Spotkaliśmy się, aby oddać hołd wyzwolicielom ziemi wejherowskiej spod okupacji z niewoli faszystowskiej i żołnierzom, którzy polegli 12 marca 1945 roku oddając życie za naszą wolność – powiedział Lucjan Bindek.
– Mamy Kalwarię, Piaśnicę, a także mogiły osób, które walczyły o ojczyznę i nasze miasto. Musimy o nich pamiętać – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.