Miasto wspiera piłkarzy WKS

Miasto Wejherowo przyznało 80 tys. złotych z miejskiego budżetu Wejherowskiemu Klubowi Sportowemu Gryf-Orlex. Prezydent Krzysztof Hildebrandt przekazał klubowi 50 tys. zł na promocję miasta oraz 30 tys. zł w ramach dotacji dla organizacji pozarządowej na szkolenie dzieci i młodzieży.

– Jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się z awansu wejherowskiej drużyny piłkarskiej seniorów do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski – stwierdził prezydent Wejherowa. – Obiecaliśmy wsparcie już w listopadzie ubiegłego roku, przyznając klubowi Medal Róży. Po nagrodzeniu piłkarzy, trenera i kierownictwa klubu, w lutym br. podjąłem decyzję o przekazaniu środków finansowych na sportową promocję miasta Wejherowa przez drużynę seniorów piłki nożnej w rozgrywkach Pucharu Polski edycji 2011/2012 oraz w rozgrywkach III ligi piłki nożnej w rundzie wiosennej 2012 r.

Podczas spotkania w ratuszu wymieniono się upominkami. Przedstawiciele klubu Gryf-Orlex otrzymali materiały promocyjne miasta, a zastępca prezydenta - klubowy szalik, z którego bardzo się ucieszył.
Podczas spotkania w ratuszu wymieniono się upominkami. Przedstawiciele klubu Gryf-Orlex otrzymali materiały promocyjne miasta, a zastępca prezydenta – klubowy szalik, z którego bardzo się ucieszył.

– Z przyjemnością przekazujemy pieniądze na rozgrywki rundy wiosennej, do 31 maja – dodał zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz podczas spotkania z prezesem WKS Gryf-Orlex. – Niewątpliwie o meczach Gryfa z Legią Warszawa, usłyszą wszyscy kibice w Polsce. (spotkanie odbyło się przed pojedynkami Gryfa-Orlex z warszawską Legią – dopisek red.)
W ramach umowy klubu z miastem, Gryf -Orlex zobowiązał się natomiast do promowania miasta Wejherowa poprzez prezentację symboli miasta – herbu i logo Wejherowa w materiałach o udziale drużyny seniorskiej w rozgrywkach piłkarskich.
– Środki, które otrzymaliśmy z miasta, to dla klubu niemała kwota i liczę, że współpraca w przyszłości będzie układała się owocnie – stwierdził Rafał Szlas, prezes wejherowskiego klubu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.