Wielkopostne zamyślenia

Wielkopostne Zamyślenia „PER CRUCEM TUAM” – to tytuł koncertu, który rozpocznie się w niedzielę 25 marca o godz. 16.00 w kościele Św. Trójcy w Wejherowie. Zagrają i zaśpiewają znakomici wykonawcy: Cezary Paciorek – pianino, akordeon, Maciej Sikała – saksofon, Weronika Vera Korthals – wokal, aktorzy teatru „Prawie Lucki” – recytacje oraz Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” pod dyrekcją Aleksandry Janus, która poprowadzi całość. Program koncertu, odbywającego się pod patronatem „Pulsu Wejherowa” obejmuje pieśni wielkopostne w nowatorskich opracowaniach, uzupełnione poezją m.in. ks. Jana Twardowskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Oto informacje o wykonawcach:
Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” powstał w grudniu 2011 r., a jego nazwa oznacza „muzykujących przyjaciół”. Członków łączy pasja wspólnego muzykowania. Dyrygentka Aleksandra Janus – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, współpracująca z Zespołem Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”.
Cezary Paciorek – pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer; współpracujący ze znanymi muzykami, zwłaszcza jazzowymi.
Maciej Sikała – saksofonista sopranowy i tenorowy, uczestniczył w nagraniu ok. 30 płyt, w tym dwóch autorskich. Nominowany do tej nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.
Weronika VERA Korthals – wokalistka urodzona na Kaszubach. Występowała m.in. w Teatrze Buffo (musical Metro) i z zespołem Ha-Dwa-O!; dwukrotnie wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.