Pierwszy taki sklep w powiecie

Salezjańska Fundacja Zwiastowanie w Rumi otworzyła sklep pod nazwą „Dobry Uczynek – Sprzedaż na cele charytatywne”. Fundacja działająca od 2008 r. pod kierownictwem ks. Marka Barańskiego, oprócz wspierania rumskich dzieł wychowawczych, poszerzyła swoją działalność o nowatorską inicjatywę, choć w Polsce ta forma jest już znana.
Współpracować ze sklepem można na dwa sposoby. Można w nim kupować za niewielkie pieniądze wszystko oprócz jedzenia, środków chemicznych i lekarstw, a tym samym wspierać salezjańską fundację. Zyski ze sprzedaży w sklepie zostaną  przeznaczone na cele statutowe fundacji, krótko mówiąc na pomoc dzieciom i młodzieży.

Jest jeszcze druga forma pomocy –  można przekazywać do sklepu dary: rzeczy nowe bądź używane, ale wyłącznie w dobrym stanie.
Pomysł został pozytywnie przyjęty nie tylko przez parafian z Rumi (salezjańska parafia NMP Wspomożenia Wiernych), ale też innych mieszkańców miasta.
Być może wejherowianie będą zainteresowani zakupami w tym sklepie, który mieści się w Rumi, przy ul. Abrahama 15, niedaleko dworca PKP.          

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.