Dziewiętnaście medali

6 złotych, 3 srebrne i 10 brązowych medali przywieźli zawodnicy klubu „Fight Zone” z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Universal Fighting Rules. Dwoje zawodników klubu „Fight Zone”, działającego w ramach Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego, zostało powołanych do Kadry Narodowej UFR . Trener Rafał Karcz może być dumny ze swoich podopiecznych.
W oddalonych od Wejherowa o blisko 600 kilometrów Ciepłowodach w województwie dolnośląskim, 25 i 26 lutego br. w odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Universal Fighting Rules. W Mistrzostwach brały udział polskie kluby kickboxingu, taekwondo, karate i inne, a także reprezentacja Słowacji. KTS-K „Fight Zone” osiągnął znakomite wyniki. Brawa należą się zwłaszcza najmłodszym wychowankom R. Karcza, chociaż starsi też nie zawiedli.
Złote medale zdobyli: Nikola Siecińska, Zuzia Kalbarczyk – w dwóch kategoriach, Kornelia Szymańska, Paulina Stenka oraz Cezary Maciejewski.
Srebro wywalczyli: Remigiusz Zalewski, Cezary Maciejewski i Łukasz Blok – podopieczny trenera Daniela Żółtowskiego z sekcji Łęczyce.

Ekipa wejherowskiego klubu KTS-K „Fight Zone” na mistrzostwach w Ciepłowodach.
Ekipa wejherowskiego klubu KTS-K „Fight Zone” na mistrzostwach w Ciepłowodach.

Brązowe medale przypadły w udziale: Weronice Kalbarczyk – w dwóch kategoriach, Paulinie Stenka, Marcinowi Wołoszyn, Grzegorzowi Hewelt, Konradowi Kaczmarkiewiczowi – trzykrotnie w różnych kategoriach , a także Michałowi Stachowskiemu i Łukaszowi Blok.
– Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, jednak szczególnie debiutantki na zawodach, Nikola Siecińska oraz Paulina Stenka, które zdobyły złote medale po dwóch zwycięskich pojedynkach – mówi trener Rafał Karcz. – Paulina po świetnych walkach została powołana do Kadry Polski UFR, podobnie Cezary Maciejewski, który wygrał kategorię walki ciągłej. Nasza sprawdzona zawodniczka z rocznika 2002, Zuzanna Kalbarczyk podczas zawodów w Ciepłowodach pokonała zdobywczynię Pucharu Świata w kickboxingu w Austrii, Paulinę Turulską z Lubawy.
Ten pojedynek był wyrównany i widowiskowy, gdyż obie zawodniczki posiadają wysokie umiejętności. Obie znajdują się w składzie Kadry Polski.
Miłą niespodziankę sprawił trenerowi, kibicom, a także koleżankom i kolegom z klubu, Marcin Wołoszyn, który widowiskowo zakończył walkę o brąz, trafiając swojego przeciwnika dwukrotnie nogą w kask. Otrzymał za to po dwa punkty.
Warto dodać, że wielką pomoc okazali rodzice młodych zawodników, Krzysztof Sieciński oraz Marcin Laskowski (przewodniczący Rady Rodziców w Klubie), którzy sprawowali opiekę nad dziećmi podczas 3-dniowego wyjazdu sportowego.
Dopisali również kibice, którzy wraz z drużyną wyruszyli na podbój Ciepłowodów.
Nieocenione jest wsparcie sponsora głównego, firmy firmie ELSTARK, a także pomoc pana Tomasza Hinza – apteka internetowa APTE.PL
Klub „Fight Zone” zaprasza na treningi. Klub posiada sekcje dzieci w Wejherowie, Luzinie, Gościcinie, natomiast grupy starsze zaprasza do Wejherowa i Łęczyc.
Informacje na temat nowego naboru do klubu znajdują się na stronie www.fightzone.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.