Zaczarowani futbolem

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa, zorganizowany przez Wejherowską Akademię Piłki Nożnej dla rocznika 2004, przebiegał w wyjątkowej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci. Po raz kolejny okazało się, że wyniki pojedynków najmłodszych nie są tak ważne, jak sama możliwość gry w piłkę. Trenerzy, rodzice i opiekunowie drużyn dbali o to, aby dzieci czerpały radość z uczestnictwa w turnieju piłkarskim. Turniej „Zaczarowani futbolem” rozgrywany był tak, aby uczestniczącym drużynom udało się rozegrać aż 8 meczów w ciągu trzech godzin. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach.
W turnieju najlepsi okazali się gracze Sztormu Mosty, którzy awansowali do grupy finałowej z ostatniego miejsca, ale w decydujących meczach osiągnęli najlepsze wyniki. Na drugim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna z Luzina, która cały turniej grała najrówniej, odnosząc 5 zwycięstw i 3 remisy.
Świetnie zaprezentował się zespół UKS Jedynka Reda, który jako jedyny wprowadził do grupy finałowej dwa zespoły. Oba zespoły Sapy Rumia miały niezbyt udany początek, ale końcówkę wręcz piorunującą. Drużyny z Rumi wygrały rozgrywki grupy F, co dało im w efekcie 6 i 7 miejsce.

Błękitni Wejherowo walczyli dzielnie, m.in. remisując z dobrym i równie ambitnym zespołem Arki.
Błękitni Wejherowo walczyli dzielnie, m.in. remisując z dobrym i równie ambitnym zespołem Arki.

Dwie drużyny wejherowskiej Akademii grały ze zmiennym szczęściem, w porannej części turnieju odnosząc 5 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Naszym chłopcom udało się strzelić 11 goli.
W drugiej części turnieju najlepszy okazał się zespół Arki Gdynia, strzelał najwięcej goli i zasłużenie wywalczył pierwsze miejsce.

Turniej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też rozmowy i zawieranie nowych znajomości.
Turniej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też rozmowy i zawieranie nowych znajomości.

Popołudniowa rywalizacja miała swoją dramaturgię i niewiele zabrakło aby Puchar Prezydenta Wejherowa pozostał w naszym mieście. Nasi najmłodsi piłkarze w decydującym meczu zremisowali z Arką, a wynik premiował w całym turnieju zespół z Gdyni. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Olimpic Gdańsk i Santos Gdańsk.
Do sprawnego przebiegu turnieju przyczynili się trenerzy, rodzice, członkowie i sympatycy WAPN Błękitni oraz wiceprezydent Wejherowa Bogdan Tokłowicz, który na zakończenie obiecał wspieranie kolejnych inicjatyw Akademii piłkarskiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.