Aktywni mieszkańcy

Sport, kultura, edukacja, propagowanie tradycji regionalnych i chrześcijańskich, a także zdrowego stylu życia – to dziedziny, które finansowo wspiera Urząd Miasta. W 2012 r. 45 organizacji działających społecznie otrzymało łącznie 426 tys. zł na realizację swoich zadań.

Umowy na dotacje podpisali w ubiegłym tygodniu przedstawiciele ośmiu organizacji pozarządowych w Wejherowie. Środki, przyznane organizacjom w drodze konkursu decyzją prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, mają ogromny wpływ na ich funkcjonowanie.   
Jak powiedział na spotkaniu w ratuszu Henryk Kanczkowski, prezes Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego, pieniądze z budżetu miasta pozwalają na rozwijanie zainteresowań oraz uaktywniają mieszkańców w różnych dziedzinach życia.

O tym, jak ważne dla organizacji jest wsparcie finansowe miasta, mówił m.in. Henryk Kanczkowski, prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
O tym, jak ważne dla organizacji jest wsparcie finansowe miasta, mówił m.in. Henryk Kanczkowski, prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Za wspieranie „starszej młodzieży”, jak to określił, dziękował Radosław Daruk, dyrektor Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Polska YMCA.
– Dzięki tej dotacji możemy realizować jeszcze więcej swoich zamierzeń – powiedział R. Daruk.
– Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia – mówi Dariusz Sawicki, prezes Klubu Sportowego „Tytani”. – Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe.

Jak powiedział zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz, celem działań tych organizacji jest wszechstronny rozwój wejherowian w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów.
– Dotacje to swoista inwestycja w młodzież – dodał Bogdan Tokłowicz. – Jesteśmy zadowoleni, że włączają się kolejne stowarzyszenia.
AK.

Umowy podpisali przedstawiciele Klubu Sportowego „Tytani” Wejherowo, Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy, Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego, Wejherowskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego „START”, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka”, Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Polska YMCA i Stowarzyszenia  „Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina”.     

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.