W trosce o zabytki

Dotacja na remont ołtarza

100 tys. złotych przeznaczyło Miasto Wejherowo na sfinansowanie rewitalizacji zabytkowego ołtarza św. Wojciecha w kościele pw. Świętej Trójcy w Wejherowie. Zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz podpisała umowę na dotację z proboszczem parafii Świętej Trójcy - ks. prałatem Tadeuszem Reszką.

Ks. Tadeusz Reszka oraz zastępcy prezydenta Wejherowa: Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz. Fot. Urząd Miejski w Wejherowie
- Umowa jest wynikiem uchwały Rady Miasta Wejherowa z 29 czerwca br. - wyjaśnia Beata Rutkiewicz. - Musimy dbać o zabytki, które są dobrem narodowym i publicznym. - Cieszę się z przyznanych środków, które pozwolą przeprowadzić prace konserwatorskie i restauratorskie przy ołtarzu św. Wojciecha. - mówi ks. prałat Tadeusz Reszka. Wartość planowanych prac wynosi ok. 157 tys. zł. Zgodnie z umową miasto przeznacza na ten cel 100 tys. zł, a pozostałą kwotę pokrywa parafia. - Wiele rzeczy w kościele wykonywanych jest bez dofinansowania zewnętrznego, czyli z pieniędzy parafialnych - dodaje ks. T. Reszka. - Sami sfinansowaliśmy wymianę stu dębowych ławek, remont marmurowej podłogi czy wymianę betonowych schodów wejściowych na schody z pełnego kamienia. Dzięki staraniom księdza proboszcza oraz wsparciu miasta, okazała Kolegiata z roku na rok pięknieje z zewnątrz oraz w środku.
Komentarzy (0)
Dodaj komentarz